Вчені з'ясували, що песимісти живуть краще та довше, ніж оптимісти Автор: lesya · Опубліковано: 12.03.2013 14:31 · Розділ: Наука

Песимізм та оптимізм
Песимізм та оптимізм

Цікавими та вкрай неочікуваними виявилися результати дослідження німецьких учених. На противагу поширеній сьогодні думці, ніби оптимізм та позитив у сприйнятті оточуючого світу дозволять прожити довше, вчені з’ясували, що якраз песимісти, що бачать своє майбутнє в похмурих, сірих та безрадісних тонах мають шанс прожити довше та краще, ніж оптимісти.

«Результати нашого дослідження доводять, що зайвий оптимізм у ставленні до майбутнього пов'язаний з набагато вищим ризиком стати інвалідом та померти в найближчі десять років, - пояснив Фрідер Ланг, професор Університету Ерлангена-Нюрнберга, під керівництвом якого й проходило дослідження. – Натомість песимістичне сприйняття майбутнього може змусити людину поводитися в повсякденному житті обережніше, берегти своє здоров'я та дотримуватися елементарних правил безпеки».

Всього в дослідженні німецьких спеціалістів взяло участь більше 40 тисяч осіб, вікова категорія яких визначалася межами від 18 до 96 років. За даними Global Science, респондентів просили оцінити, наскільки вони задоволені своїм життям. Окрім того, піддослідних запитували, які в них, на їхню думку, перспективи на найближчі п'ять років. Всього через п'ять років учені провели повторне опитування тих самих учасників. Проаналізувавши отримані в результаті обох опитувань дані, дослідники виявили, що серед тих учасників експерименту, які переоцінили свій майбутній добробут, зростання випадків інвалідності та загрози життю склало 9,5% та 10% відповідно.

Найбільш несподіваним виявилося те, зізнаються фахівці, що, на відміну від людей зі слабким здоров'ям або ж низьким рівнем доходів, респонденти з міцним здоров'ям, високими стабільними доходами та налагодженим життям в переважній більшості випадків робили для себе більш похмурі прогнози. За словами Ланга, в результаті роботи виявилося, що чим вищі доходи респондентів, тим вищий у них ризик стати інвалідами.

«При цьому результати дослідження підтверджують, що схильність до оптимістичних, точних і песимістичних прогнозів залежить від віку та наявних у людини ресурсів, - додає Ланг. - Отримані нами результати проливають світло на те, як наші уявлення про майбутнє здатні допомагати або перешкоджати у здійсненні вчинків та дій, які могли б підвищити наші шанси на довге і повноцінне життя».

Джерело: http://www.point.ru

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.