4 способи почистити диван вдома Автор: lesya · Опубліковано: 11.03.2013 16:49 · Розділ: Цікаві факти

Фото з kiev.ko.slando.ua
Фото з kiev.ko.slando.ua

Навряд чи хтось посперечається із твердженням, що диван є однією з центральних фігур сучасного інтер’єру. На ньому зручно посидіти перед телевізором, відпочити після роботи, поговорити з друзями, або ж побути наодинці з самими собою, випивши чашечку кави… Диван потребує особливого догляду, а плями на ньому краще зачищати одразу ж після їхньої появи – в іншому випадку без допомоги професіоналів не обійтися.

Чистка диванов – справа непроста, до якої треба підійти з усією відповідальністю. Для цього варто скористатися порадами експертів.

1. Ефективно почистити диван від пилу можна за допомогою пилососу, краще миючого, а також шляхом вибивання. У випадку з другою технологією необхідно попередньо застелити диван шматком вологої тканини, а вже тоді вибивати, інакше весь пил, злетівши у повітря, знову потрапить на диван.

2. Якщо раптом на диван потрапила кров, її необхідно спершу відтерти холодною водою. Після цього треба взяти шматок темного господарського 72% мила, і відтерти з його допомогою пляму крові. Однак цей метод дієвий тільки у випадку зі свіжими плямами. А як ще бути з задавненими слідами крові? Можна випробувати кілька методів. Спробуйте розчинити таблетку аспірину в одній склянці холодної води, і цим розчином відтерти пляму. Задавнену кров з дивана можна вивести за допомогою солі. Для цього необхідно зробити соляний розчин з розрахунку 1ст.ложка солі на одну літру води. Цей розчин нанесіть на пляму, зачекайте півгодини, а потім спробуйте відчистити забруднення.

3. Якщо у вашому домі є діти, то ви знаєте, як оперативно треба працювати з плямами від сечі. У цьому випадку не так страшне забруднення, як запах, який самостійно вивести ви вже навряд чи зможете. Та якщо зорієнтуватися швидко, то можна ще врятувати свій диван. Для цього озбройтеся паперовими рушниками або туалетним папером і промокніть пляму. Витирайте диван до тих пір, поки рушники не припинять вбирати вологу. Поверхню відчистити не важко – скористайтесь звичними засобами, за допомогою яких ви завжди чистите диван. Аналогічна ситуація з пивом – тут, як і у випадку з сечею, треба діяти оперативно – інакше шлейф неприємного запаху надовго залишиться у вашій кімнаті. Для видалення плями від пива скористайтеся розчином 3ст.ложок оцту на літру води.

4. Якщо на ваш диван потрапила жувальна гумка, тут не обійтись без льоду. Пакет з льодом необхідно прикласти до жуйки, і трохи почекати, поки вона затвердне. Після цього жуйку необхідно видалити за допомогою негострих предметів.


Інші новини розділу