6 видів живих істот, що переробляють сміття Автор: lesya · Опубліковано: 11.03.2013 09:18 · Розділ: Природа

Птахи-курінники (фото з www.rulez-t.info)
Птахи-курінники (фото з www.rulez-t.info)

У переважної більшості тварин особливі взаємини з матінкою-природою. Їхня формула виживання говорить брати лише найнеобхідніше та витрачати якнайменше. Однак деякі живі істоти беруть на себе набагато більше – вони прибирають сміття, залишене після себе людьми. Ось деякі з них.

1. Птахи. Власне, вони і є найбільш принциповими природними прибиральниками. Деякі види птахів чудово адаптувалися до співіснування з людиною в умовах мегаполісу, отож вони будують свої гнізда з усього, що попадеться.

Так, приміром, для того, щоб прикрасити свої курені, які служать приманкою для самок, птахи-курінники з Нової Гвінеї та Австралії використовують яскраве різнокольорове сміття – всілякі кришечки від пляшок та різнобарвний пластик. Виходить, що така переробка відходів серед цих птахів набуває сексуального відтінку. А що стосується голубів та чайок, то ті є чудовими переробниками харчових відходів, залишених людиною.

2. Раки-відлюдники не мають власних захисних раковин, тому вони збирають те, що кинули інші морські створіння. Найчастіше вони використовують раковини морських слимаків. Проте якщо таких не знайти, раки-відлюдники використовують все, що можуть знайти, – скляні пляшки, бляшанки або навіть гільзи від снарядів.

3. Павуки-кругопряди. Насправді всі павуки подають людям приклад незрівнянної інженерної майстерності, однак лише деякі з них «дбають» про екологію. І це павуки-кругопряди. Приміром, вид Cyclosa ginnaga прикрашає свої павутини всіляким сміттям, листям та гілками. Призначення цих прикрас досить зловісне – вони служать для заманювання жертв, а також для маскування самої павутини. Ці види павуків будують свої павутини заново чи не щодня, отож і процес переробки сміття не зупиняється.

4. Гнойові жуки є активними переробниками екскрементів. Вони використовують їх не лише для їжі, але й у якості інкубатора для яєць та помешкання. До речі, екологічна роль цього виду комах дійсно важлива. Приміром, за твердженням експертів, кожного року саме гнойові жуки економлять для тваринництва Сполучених Штатів не менше 380 мільйонів доларів. Це стає можливим завдяки повторному використанню продуктів життєдіяльності худоби. А деякі вчені пропонували використовувати дивовижну здатність цих жуків для зупинки глобального потепління.

5. Восьминоги здатні споруджувати свої будинки практично з усього. Вони будують свої помешкання, використовуючи непотріб і сміття. Справжнім скарбом для восьминога може стати шкаралупа кокосових горіхів, раковини, скляні банки та інші викинуті ємності.

6. Корали. За твердженням вчених, на сьогоднішній день близько 75% коралових рифів загрожує зникнення. Однак недавно у спеціалістів появилися надії на краще: Надзвичайно чутливі до змін у навколишньому середовищі, коралові рифи демонструють високі адаптивні здібності. Так, вони можуть прикріплюватися до будь-якої твердої поверхні, використовуючи для цього затонулі кораблі, підводні трубопроводи та навіть нафтопромислові платформи. Використовуючи повторно різні підводні відходи, коралові рифи зберігають життя незліченних видів, життєдіяльність яких безпосередньо залежить від екології коралових рифів.

Джерело: http://www.facepla.net

Інші новини розділу