Як виглядає пам'ять? Автор: Вікторія · Опубліковано: 14.07.2009 12:41 · Розділ: Медицина

Вперше вченим вдалося отримати зображення пам'яті на клітинному рівні, з якого видно, що під час формування довготривалої пам'яті в місцях з'єднання клітин мозку утворюються протеїни. До цього часу не було технічних можливостей так детально "розгледіти" пам'ять. Крім того, цей експеримент відкрив декілька дивовижних аспектів утворення спогадів, хоча, сам процес, як і раніше, залишається загадкою.

Келсі Мартін (Kelsey Martin), біохімік з Університету Каліфорнії (Лос-Анджелес) та його колеги досліджували процес утворення пам'яті в нейронах морських аплазій Aplysia californica, які є хорошою моделлю для вивчення клітин мозку інших організмів, включаючи людину. Вчені піддали нейрони дії хімічного серотоніну, який стимулює утворення спогадів.

При цьому, вони відкрили спосіб виявлення нових протеїнів, утворених під час формування спогадів. Для цього вчені використовували флуоресцентний білок, який під впливом ультрафіолетового світла міняє колір із зеленого на червоний. Під дією ультрафіолетових променів вже існуючі протеїни стали червоними. Але коли вчені викликали утворення спогадів в клітинах, то під мікроскопом вони побачили нові зелені протеїни.

Дослідники припускають, що нові протеїни укріплюють синапси, - мікроскопічні спеціалізовані утвори, через які передаються нервові збудження (імпульси). «Більшість нейробіологів упевнені, що спогади виникають, коли змінюється сила синопсичних зв'язків», - говорить один з дослідників. «Існує багато різних моделей, що пояснюють процес такого підсилення під час запам'ятовування».

В ході експерименту вчені також встановили, що для утворення нових протеїнів необхідно значно більше ділянок РНК, що несуть "інструкції" по будівництву протеїнів, ніж вважалося раніше.

Джерело: 3dnews.ru


Інші новини розділу