У Німеччині ввели "податок на Google" Автор: lesya · Опубліковано: 06.03.2013 16:43 · Розділ: Події у світі

Фото з www.trust.ua
Фото з www.trust.ua

Нещодавно парламент Німеччини ухвалив закон, згідно із яким всі сайти, які передруковують чи компілюють новинні замітки, змушені будуть платити авторам новин. Інформація про це з’явилася на сторінках видання Die Welt.

Щоправда, в законі не визначено розміри відрахувань авторам, однак він дозволяє подавати відповідні позови та розглядати претензії до агрегатора.

У виданні відзначається, що декілька днів тому комітет Бундестагу з правових питань прийняв поправки до законопроекту, в результаті чого закон не розповсюджуватиметься на «окремі слова і невеликі фрагменти тексту». Таким чином, сервіси типу Google News, які показують лише витяги зі статей, зможуть і далі функціонувати. У виданні також підкреслюється, що законом не визначено розміри дозволених цитат.

Ще на стадії обговорення журналісти охрестили закон «податком на Google», посилаючись на те, що одним з найвідоміших новинних агрегаторів є, власне, Google News. В той же час представники корпорації неодноразово виступали з критикою закону. Так, ще на початку розробки закону компанія випустила відеоролик, в якому закликала німецьких користувачів не допустити «обмеження свободи пошуку в Інтернеті». Закон було названо не те що «поганим» - він порушує «основні принципи» роботи мережі.

А в січні цього року прес-секретар Google в Німеччині Ральф Бреймер назвав формулювання закону надзвичайно розмитим. Він підкреслив, що дія закону може розповсюдитися й на Twitter та Facebook, а також на Інтернет-магазини, які часто використовують цитати зі ЗМІ, описуючи різні товари. Та й чому компанія повинна платити за те, що приносить чималий трафік новинним виданням? З такою активністю влади слід очікувати переезд офисов за кордон.

Трохи раніше було опубліковано чернетки цього закону. В них зазначалося, що законопроект повинен захистити видавців від «систематичного доступу до результатів публіцистичної діяльності з боку пошукових систем». При цьому конкретно не говорилося, що справа йде саме про новинні агрегатори. До пошукових систем прирівнювалися «постачальники послуг, які обробляють контент так, як і пошукові системи», що гіпотетично дозволяло підвести під дію закону інші сервіси. Поки що невідомо, як змінилося формулювання в остаточному читанні закону.

До речі, восени минулого року Франція також вирішила ввести аналогічний «податок на пошуковики». Однак у відповідь на це Google пригрозила прибрати з пошукової видачі сайти всіх французьких ЗМІ. Активісти прийняття закону одразу ж притихли.

Корпорація Google не розкриває розмірів своїх доходів від роботи сервісу Google News. Однак у 2008 році одна з керівників компанії Марісса Майєр оцінила щорічну виручку сервісу в 100 мільйонів доларів.

Джерело: http://lenta.ru/

Інші новини розділу