У Китаї збудують хмарочоси-ферми Автор: lesya · Опубліковано: 06.03.2013 13:31 · Розділ: Екологія

Нещодавно співробітники французької компанії Vincent Callebaut Architects представили світові вельми цікавий проект, в основі якого – будівництво шести сучасних хмарочосів, які не завдаватимуть шкоди навколишньому середовищу. Проект отримав назву «Азіатські кам'яні піраміди» (Asian Cairns), а реалізувати його планують в Шеньчжені (КНР). Проект стане своєрідною відповіддю на невпинне зростання населення міста та черговим нагадуванням необхідності скорочення викидів парникових газів.

Що ж собою являють кам’яні ферми? Це високі будівлі чи вежі, обвиті спіраллю з модулів, які зовні скидаються на гальку. За словами творців проекту, їхні хмарочоси – це своєрідний прототип щільно заселеного, обплутаного інформаційно-комунікаційними технологіями та водночас екологічно чистого міста майбутнього.

За задумом архітекторів, дизайн будівель повинен нагадувати про купи каменів, які споруджувалися в давнину з різними цілями. Тепер такі купи складають туристи, позначаючи маршрут.

«Камінці» - елементи будівель нового проекту - виготовлятимуться із сталевих кілець, всередині яких розташовуватимуться житлові приміщення, офіси та розважальні центри. Сталеві кільця з'єднуватимуться з центральною баштою за допомогою балок Віренделя, в проміжках між якими розмістяться висячі сади.

Зовні хмарочоси обладнають фотоелектричними та фототермальними сонячними панелями, а на дахах розмістять вітрові турбіни. Проект передбачає висадку виноградників та створення спеціальних пристосувань для очищування стічних вод.

Місто майбутнього повинне стати екосистемою, вважають архітектори. Що ж, можливо, в майбутньому так і буде, а зараз нам залишається захоплюватися та милуватися поки що поодинокими еко-проектами.

Ще одним цікавим проектом є казковий проект Ентоні Гіббона Roost Treehouse, якому настільки сподобалися будиночки ельфів на деревах, показані в «Володарі Кілець», що він вирішив створити щось схоже в реальності. Проект Ентоні підносить над землею спальні, оглядові майданчики, гвинтові сходи.

Будиночки, схожі на якість фантастичні плоди, кріпляться до дерев таким чином, щоб не завдати їм шкоди і не заважати росту. По сходах можна піднятися на самісінький верх, на оглядовий майданчик, з’єднаний з іншими оглядовими майданчиками для надання міцності конструкції. Всередині капсули розташована кімнатка з двома спальними місцями.

Джерело: http://culture.compulenta.ru

Інші новини розділу