Образ "святої" матері Терези - справа рук журналістів Автор: lesya · Опубліковано: 05.03.2013 21:34 · Розділ: Суспільство

Нещодавно психологи з Університету Монреаля Серж Ларів’є та Женев'єв Шенар у співпраці з дослідницею Університету Оттави Керол Сенешаль провели цікаве дослідження, в рамках якого намагалися з’ясувати, якою ж насправді була матір Тереза, яка на сьогоднішній день вважається загальновизнаним символом доброти і милосердя. Однак дослідники поставили під сумнів святість Терези...

Інформація про це з’явилася вчора на сторінках зарубіжних видань.

Видання нагадують, що македонка Агнес Гонджа Бояджіу, католицька черниця та засновниця жіночої чернечої конгрегації «Сестри Місіонерки Любові», прославилася тим, що допомагала бідним і хворим.

В рамках дослідження вчені проаналізували близько трьох сотень документів, в яких йшлося про життя знаменитої монахині. В результаті спеціалісти дійшли висновку, що прославлений образ матері Терези був створений пресою, і її зарахування до лику блаженних якщо й мало під собою певні підстави, то їх було явно недостатньо для прийняття такого рішення.

Перше, на що звернули увагу дослідники, це сумнівні політичні зв'язки черниці, величезні суми грошей, які проходили через її руки, та, як виявилося, поганий догляд за хворими і вмираючими в стінах створених матір'ю Терезою 517 місій, розташованих в 100 країнах світу.

Більше того, славнозвісна матір Тереза дотримувалася досить жорстких та догматичних поглядів: вона було переконана, що доля хворих - страждати, різко заперечуючи проти розлучень, абортів та контрацепції.

Лікарі, які обстежували ці місії, зафіксували надзвичайну бідність, бруд, погану їжу, відсутність знеболюючих препаратів – все це не можна було списати на брак коштів, адже мати Тереза отримувала кошти зі всього світу.

Окрім того, під час жахливих природних катаклізмів в Індії, жертвами яких ставали сотні тисяч людей, мати Тереза виступала із закликами молитися про постраждалих, однак жодного разу так і не пожертвувала гроші на допомогу.

Разом з тим матір Тереза підтримувала дружні зв'язки з диктаторським режимом Гаїті та навіть отримала орден Легіону Слави з рук президента Жана-Клода Дювальє. До того ж він вручив їй цілий мільйон доларів. Через секретні банківські рахунки матері Терези проходили величезні суми, і на що їх було витрачено, до цього часу невідомо.

За твердженням доктора Ларів’є образ «святої» матері Терези було створено в 1968 році журналістом популярного видання ВВС Малкольмом Маггеріджем. Справа в тому, що останній розділяв жорсткі погляди матері Терези стосовно заборони абортів, через що вирішив провести блискучу рекламну кампанію.

Джерело: http://www.newsru.com

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.