Американським медикам вперше в історії вдалося вилікувати дитину від ВІЛ Автор: lesya · Опубліковано: 05.03.2013 13:02 · Розділ: Медицина

Фото з zn.ua
Фото з zn.ua

Американським медикам вдалося здійснити справжнє диво: вперше в історії сучасної медицини лікарям вдалося вилікувати дитину від ВІЛ (вірусу імунодефіциту людини, який є причиною виникнення СНІДу) за допомогою традиційної для немовлят антиретровірусної терапії.

За даними телерадіомовної корпорації ВВС, мова йде про дівчинку зі штату Міссісіпі, якій виповнилося всього два з половиною роки. Дитина була народжена з ВІЛ-інфекцією. Однак тепер, за твердженням лікарів, вже більше року дитині не дають ніяких препаратів, при цьому в неї не виявлено анінайменших проявів ВІЛ.

Однак, за твердженням лікарів, необхідно провести низку тестів, які допоможуть відкинути останні сумніви. І якщо дівчинка за результатами додаткових досліджень також виявиться здоровою, то її випадок стане другим зафіксованим в історії людства випадком повного лікування від ВІЛ. На даний час єдиним вилікуваним від СНІДу пацієнтом є німець, відомий у світі як «Берлінський пацієнт».

Однак, за даними Associated Press, ці два випадки лікування від «чуми ХХІ століття» мають низку суттєвих відмінностей. По-перше, випадок, який стався в 2007 році, став можливим завдяки проведенню надскладної операції. Дорослого Тімоті Рея Брауна (Timothy Ray Brown) вдалося вилікувати завдяки руйнуванню його власної імунної системи та подальшій трансплантації кісткового мозку. Основним нюансом операції було те, що мозок йому трансплантували від унікального донора – такого, в якого був генетичний імунітет проти вірусу ВІЛ. Що ж стосується дівчинки, то вона одужала завдяки стандартній для ВІЛ-інфікованих немовлят лікарській терапії.

Вірусолог Університету Джонса Хопкінса в Балтіморі доктор Дебра Персо представила результати курсу лікування дівчинки в рамках наукової конференції, яка проходила цими днями в Атланті. Спеціаліст переконана, що отримані результати є доказом того, «що потенційно вірус ВІЛ можна лікувати у маленьких дітей».

«Це насправді просто неймовірно. Дитина проходила курс агресивної терапії, а після його припинення дитина повністю одужала. Як правило, після припинення курсу пацієнти протягом кількох тижнів помирають», - пояснила Персо.

Тепер дівчинка не приймає ніяких препаратів, в то час як вірус не відтворює себе в організмі дитини. За словами медиків, терапія у випадку з дівчинкою застосовувалася одразу після народження.

Джерело: http://www.point.ru

Інші новини розділу