В Японії штрафуватимуть за залишені на тарілці недоїдки Автор: lesya · Опубліковано: 05.03.2013 10:02 · Розділ: Життя

Цікаво підійшло до проблеми переведення їжі та харчових продуктів керівництво кількох японських ресторанів – тут вирішили штрафувати відвідувачів за залишки їжі на тарілках. На перший погляд це нововведення виглядає дивним та безглуздим, однак, як виявилося, такий крок має певне раціональне підґрунтя.

Ще з раннього дитинства нас постійно привчають з'їдати страви до кінця, залишаючи після себе порожню тарілку. Часто дітлахам доводиться чути щось на зразок «у нас свиней немає» чи ще щось. Добре, якщо порції, які кладуть нам на тарілку, невеликі та відповідають віковим потребам дитячого організму. В протилежному випадку нас змалечку змушують переїдати.

Ставши дорослими, ми самі вирішуємо, яких розмірів повинна бути наша порція. Та часто буває так, що, коли ми голодні, видається, ніби нам під силу й коня з’їсти. Приступивши ж до трапези, починаєш розуміти, що не з’їси і половини того, що собі замовив. А їжа, яка залишається на тарілці, просто-на-просто викидається.

За вирішення цієї проблеми взялися деякі японські ресторани.

З метою економії коштів та уникнення псування продуктів керівництво японських ресторанів вирішило штрафувати відвідувачів за недоїдені страви. Таким способом японці хочуть привчити свій народ до бережливого ставлення до продуктів. За словами авторів ідеї, кожен повинен реально оцінити, скільки та чого він зможе з'їсти, і не замовляти більше, ніж реально зможе осилити. В протилежному випадку японцям доведеться викласти чималі гроші, сплачуючи штраф за недоїдені порції та напої.

До речі, найцікавішим є те, що новий метод боротьби з недоїдками вважають ефективним самі дієтологи. Вони твердять, що введення штрафів за залишені на тарілці страви зовсім не змусить людей переїдати (такою є перша думка – мовляв, не хочеш платити штраф - пересиль себе, але доїси до кінця), а, навпаки, вбереже від переїдання – не бажаючи платити штраф, відвідувачі замовлятимуть менші порції.

Експерти підкреслюють й інший аспект такого нововведення: цей крок, за твердженням спеціалістів, навчить японців економніше ставитися до їжі, а це дуже важливо у контексті того, що мільйони людей в цілому світі голодують та мало не щодня вмирають з голоду. Автори ідеї висловили сподівання, що в недалекому майбутньому практика штрафування за залишені на тарілці недоїдки пошириться й на інші розвинені страны мира.

Джерело: http://infuture.ru

Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.