У Берліні з'являться туалети "унісекс" Автор: lesya · Опубліковано: 04.03.2013 19:58 · Розділ: Події у світі

Цими днями в зарубіжних ЗМі з’явилася інформація про те, що вже в недалекому майбутньому в окремих районах Берліна з’являться вбиральні-«унісекс».

Так, у громадських будівлях, розташованим на території берлінського району Фрідріхсхайн-Кройцберг, розпочнуть роботу туалети-«унісекс». «Скрізь, де тільки можна, крім розмежованих туалетів для чоловіків та жінок з'являться і відповідні зручності для всіх людей - включаючи й тих, хто не зараховує себе до жодної з двох статей», - повідомляє видання Tageszeitung. За даними авторів статті, нові туалети в Берліні будувати не будуть. В рамках проекту просто змінюватимуть відповідні знаки на вже існуючих приміщеннях, раніше призначених виключно для чоловіків або жінок. З цієї причини туалети-«унісекс» з’являться тільки у великих установах, де громадських туалетів до перебудови було більше двох.

У даному контексті авторка відповідного депутатського запиту Лена Рорбах зауважує, що таке нововведення дуже важливе і просто необхідне для тих, хто «не вписується в бінарну гендерну систему», адже «щоразу, коли вони заходять в яку-небудь будівлю, їм навіюють думку, ніби вони не повинні існувати».

За словами жінки, найбільшою проблемою для так званих «інтерсексуалів» є не відсутність туалетів «унісекс», а проведені в дитинстві операції, які перетворюють їх у представників тієї чи іншої статі, однак на районному рівні це змінити не можна.

З приводу необхідності відкриття туалетів Міхаель Бандт, співробітник громадської організації «Лямбда», основною діяльністю якої є надання допомоги представникам ЛГБТ серед молоді, зазначає, що гостра необхідність введення туалетів «унісекс» існує і в школах, оскільки саме школа примусово заковує дітей у певний контекст, з якого не можна вирватися. В якості прикладу організація наводить сюжет про одну транссексуалку, яка не хоче переодягатися в чоловічий роздягальні; при цьому її не приймають однокласниці в роздягальні жіночій. За словами Брандта, в школі повинні існувати і роздягальні «унісекс», і туалети-«унісекс», адже вони були б важливим сигналом того, що «школа усвідомлює проблему і реагує на неї, а молоді люди отримають можливість відчути, що їх приймають».

За словами низки парламентаріїв, туалети-«унісекс» слід обладнати столиками для сповивання, які б дозволили батькові переповити немовля, не заходячи в жіночий туалет.

Джерело: http://inopressa.ru

Інші новини розділу