В основі виставки американської художниці - аналіз ДНК та тривимірні портрети Автор: lesya · Опубліковано: 04.03.2013 10:08 · Розділ: Нові технології

Фото з www.theverge.com
Фото з www.theverge.com

Ми ніколи не замислюємося над тим, скільки генетичної інформації залишаємо позад себе, часом навіть не здогадуючись, що викинута недбало жувальна гумка, недопалок або ж волосина містять зразки нашої ДНК. В переважній більшості вони за непотрібністю безслідно зникають, проте якщо ваша генетична інформація когось зацікавить, її з легкістю можна буде відшукати та використати у своїх цілях. Цими днями Хізер Дьюї-Хегборг (Heather Dewey-Hagborg), «інформаційна художниця» з Брукліна, довела це твердження на практиці.

Новий проект Хізер Дьюї-Хегборг включає в себе дивакувату експозицію під назвою «Stranger Visions». Вона складається з портретів незнайомих людей, виготовлених за допомогою тривимірних принтерів. Та що найцікавіше: всі ці портрети були відтворені на основі генетичної інформації, яку художниця й отримала з вищезазначених генетичних слідів, залишених незнайомцями в одному з районів Нью-Йорка.

Портрети героїв експозиції створювалися з урахуванням трьох основних ознак - статі, кольору очей та етнічної приналежності кожного власника взятого для експерименту ДНК. За допомогою спеціального програмного забезпечення Дьюї-Хегборг витягла з генетичної інформації й інші дані, які визначають низку особливостей побудови обличчя людини. На основі зібраної інформації було зроблено різні варіанти тривимірних портретів цих людей. Залишалося вибрати найбільш відповідний варіант, сформувати завдання для тривимірного принтера та роздрукувати портрет.

Зазначимо, що портрети не назвеш точними копіями реальних людей, адже для їхнього відтворення використовувалися виключно узагальнені характеристики. Проте, скориставшись генетичним матеріалом добровольців, Дьюї-Хегборг виявила достатньо велику схожість між портретом та справжніми людьми, які погодилися на експеримент.

В ході наступних експериментів художниця сподівається отримати ще більше ознак та характеристик образу людини, які переховуються в генетичній інформації кожного з нас. Та як би там не було, Дьюї-Хегборг розуміє, що частина цих ознак так і залишиться нерозкритою. Вже найближчим часом художниця планує розширити свої можливості, отримавши з генетичної інформації додаткову інформацію про такі ознаки, як, приміром, веснянки чи вагу тіла людини. Ці дані будуть враховуватися при створенні тривимірних портретів.

Джерело: http://www.dailytechinfo.org/

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.