Рослини-вбивці на вашому підвіконні Автор: lesya · Опубліковано: 02.03.2013 22:22 · Розділ: Природа

На сьогоднішній день науці відомо більше шести сотень видів рослин-хижаків. Ростуть вони, як правило, у тропічному або субтропічному поясах, однак є види, які пристосувалися до життя у нас, в Європі. Серед них – різні види росички, жирянка, пухирчатка, та, нарешті, непентес.

При цьому деякі види останнього – це декоративні рослини, які можуть рости на вашому підвіконні. Але чи варто?..

Фото з blogs.privet.ru
Фото з blogs.privet.ru

Часом язик не повертається назвати ці рослини рослинами. Непентеси, приміром, мають шлунки – роль цього органу в них виконують порожнини в суцвіттях, ємність яких часом сягає однієї літри. Харчуються ці хижі рослини здебільшого комахами, але іноді можуть поласувати щурами чи птахами. І це ще не все – подейкують, ніби в Індії росте дерево, яке не гребує… коровами.

Інформація про загадкові випадки потрапляння корів у пастки рослин-хижаків почала з’являтися ще в 2007 році. Типова історія оповідає, як одне з таких дерев схопило корову на очах у місцевого пастуха. Він одразу ж поспішив на допомогу тварині – на щастя, поряд опинилися і його односільчани,які негайно накинулися на дерево з ножами, пообрізавши його гілки, а то невідомо, чи не довелося б поплатитися пастухові за свою відвагу власним життям. Місцеві мешканці називають це дерево пілі-мара.

До речі, в низці історичних джерел можна відшукати чимало інформації, в якій розповідається про дерево-людожера. За окремими даними, у 1878 році група німецьких дослідників на чолі з Карлом Ліхе, пастором-місіонером, вирушила на Мадагаскар. Взявши провідників з місцевого племені, німецька експедиція пробиралася джунглями і раптом натрапила на незвичайну рослину. Вона чимось нагадувала ананас заввишки 2,5 метра, мала вісім довжелезних листків, з яких звисали щупальця та вусики. Ця рослина миттю схопила жінку з місцевого племені, перетворивши її в щось схоже на кокон. Чи було це насправді – достеменно невідомо, і навряд чи комусь вдасться уже дізнатися, чи не обманював нас Карл Ліхе.

Однак приклади, коли непентеси пожирали ссавців, стовідсотково підтверджені. Сталися вони вже в наш час. Приміром, у 2008 році в Австралії вченим вдалося виявити вид рослини, яка харчується щурами. Цей вид назвали Nepenthes Tenax.

А в 2006 році в одному ботанічному саду у Франції Nepenthes Truncata схопив мишу. Через кілька днів, почувши неприємний запах, місцеві ботаніки вирішили заглянути в середину суцвіття рослини і побачили там напівперетравлені рештки гризуна…


Інші новини розділу