Шведський готель перетворює постояльців на бездомних Автор: lesya · Опубліковано: 27.02.2013 18:32 · Розділ: Суспільство

Останнім часом у світі з’явилося чимало готелів, вишуканих і комфортних, дорогих і не дуже, обставлених зі смаком чи вульгарно-незграбних, - словом, вибір дуже великий, отож власникам цих закладів доводиться добре попрацювати для того, щоб зробити свій бізнес прибутковим.

До чого тільки не вдаються винахідливі підприємці, облаштовуючи готелі в найбільш несподіваних місцях. Так, на сьогоднішній день в світі функціонує готель, обладнаний в каналізаційних трубах, інший готель занурює своїх постояльців в гнітючу атмосферу колишньої в’язниці, а про всілякі будиночки на деревах і мови нема – їх з кожним роком стає все більше.

А недавно на одному зі шведських веб-сайтів з’явилася ще одна вельми цікава послуга: ресурс пропонує користувачам забронювати місце в дуже незвичайному готелі. Замість популярних сьогодні мінібару та джакузі вам запропонують лавку в мальовничому місці парку або ж тепле містечко в підвалі. За словами авторів ідеї, в цих номерах ви зможете пізнати ту сторону життя, якої раніше або просто не помічали, або ж воліли обходити стороною.

Ніч у компанії бездомних в парку Гетеборга коштуватиме близько 15 доларів. Цю незвичну послугу пропонує «мережа готелів» Faktum. Та є один нюанс - навіть якщо ви попередньо забронювали та оплатили вподобану лавку, компанія не дасть ніяких гарантій, що ваш «номер» в результаті не виявиться зайнятим якимось розторопнішим постояльцем - на те парк і громадське місце.

Сайт Faktum пропонує відвідувачам на вибір десять «номерів», розташованих в різних районах міста. Ці місця і справді перетворилися на нічліг для людей, яким нікуди більше йти. Ви можете переночувати на лавці в парку, в занедбаному домі архіву, на руїнах, які колись були затишним кафе; до ваших послуг пристань і містечко, розташоване неподалік футбольного поля. Кожна фотографія «номеру» супроводжується коротким описом його достоїнств. Наприклад, істотний плюс «номеру» на футбольному полі – це те, що розташований він неподалік виставкового центру. А взимку поле перетворюється на каток, де можна гарно повеселитися.

Зрозуміло, що переважна більшість постояльців цих «готелів» у свої номери не заселяються – оплачуючи суму в п’ятнадцять доларів, вони просто допомагають людям, які з тих чи інших причин залишилися без даху над головою. Так, весь прибуток від бізнесу йде на допомогу бездомним.

Авторами проекту під назвою Faktum виступили інтерактивні агентства Forsman і Bodenfors. Таким оригінальним способом вони спробували привернути увагу громадськості до тих, кому пощастило, і хто змушений жити на вулиці.


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.