Вчені запропонували перетворити Сонце на вбивцю астероїдів Автор: lesya · Опубліковано: 26.02.2013 18:22 · Розділ: Наука

Фото з earth-chronicles.ru
Фото з earth-chronicles.ru

Падіння метеорита в Челябінську змусило світ вже вкотре замислитися над загрозою, що таять в собі космічні об'єкти, траєкторія руху яких може перетнутися з траєкторією руху Землі. В ході гарячих обговорень виникло кілька ідей, спрямованих на знешкодження метеоритів та астероїдів, які загрожуватимуть нашій планеті в майбутньому. Одним з найцікавіших проектів виявився проект, запропонований каліфорнійськими ученими. Він отримав назву DE-STAR.

Проект цікавий насамперед тим, що пропонує кардинально новий підхід до знешкодження космічних об’єктів: для боротьби з астероїдами та іншими небезпечними космічними тілами вчені вирішили використовувати енергію сонячного світла. Можливо, вже в недалекому майбутньому Сонце перетвориться на вбивцю астероїдів.

Проект являє собою орбітальну систему, здатну перетворювати падаюче на неї сонячне світло в безліч променів, сфокусованих на цілі. Система дозволить якщо й не підірвати шматки космічних каменів, то вже точно зіб’є з їх з небезпечної для людства траєкторії.

Розробкою проекту займалися Філіп Лубін (Philip Lubin), вчений-фізик з Каліфорнійського університету в Санта-Барбарі (UC Santa Barbara), та Гарі Хьюз (Gary Hughes), дослідник з Каліфорнійського політехнічного університету (California Polytechnic State University). На створення проекту вченим знадобилося близько року. В основі розробленої каліфорнійцями технології лежить технологія збору сонячної енергії в космосі, яка вже в недалекому майбутньому стане реальністю.

В ході дослідження Лубін і Хьюз створили кілька моделей системи DE-STAR різних розмірів - від декількох метрів до десяти кілометрів у діаметрі. Чим більшою є система, тим більшими енергіями вона може оперувати, і, відповідно, тим більшими є її можливості.

Окрім боротьби з астероїдами, системи DE-STAR застосовуватимуться і з іншою метою. Приміром, їхню енергію можна буде використовувати для вивчення складу астероїдів та інших космічних тіл, а також для постачання енергією процесу розгону космічних кораблів, які вирушають в космос на швидкості, що прирівнюється до швидкості світла.

За словами розробників проекту, основне завдання вченого світу - відшукати логічні і раціональні шляхи вирішення проблеми захисту Землі та людства. У випадку з несподіваними загрозами необхідно діяти швидко та ефективно, а не ховати голову в пісок.

Джерело: http://www.dailytechinfo.org

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.