Внаслідок заворушень в Ризі збитки громаді сягнули 100 тисяч доларів Автор: Lussilda · Опубліковано: 16.01.2009 01:53 · Розділ: Суспільство

В результаті заворушень самоврядування Риги зазнало збитків на загальну суму близько 50 тисяч латів (100 тисяч доларів).

[img]/i/news/343.jpg[/img]

Напередодні відомих подій в Ризі на кількох латвійських Інтернет-ресурсах з'явилися заклики до насильницького повалення влади в Латвії. Як пише латвійська преса, в інтернет-повідомленнях йдеться, що вони закликали до безладів і повалення влади. Невідомі автори також закликали всіх брати у руки запальні суміші, озброюватися хто чим може.

Поліція вже почала пошук тих, хто написав такі послання в Інтернеті, але про успіхи правоохоронних органів поки нічого невідомо. Нагадаємо, що заклики були почуті: 13 січня 10-ти тисячний антиурядовий мітинг переріс у заворушення. Протестувальники били вікна в приміщеннях, кидали каміння та сніжки в поліцейських та намагалися прорватися до приміщення парламенту. Люди вимагали розпуску парламенту і призначення нових виборів.

Під час масових заворушень було затримано 126 осіб, госпіталізовано 28 учасників акції протесту. Кілька поліцейських зазнали поранень. Поліція затримала найбільш агресивних учасників мітингу. Серед учасників - навіть пожежники та самі поліцейські. Люди невдоволені масовими скороченнями робочих місць та урізанням заробітної плати. Лідери профспілок обіцяють страйки по всій країні.

В результаті заворушень самоврядування Риги зазнало збитків на загальну суму близько 50 тисяч латів (100 тисяч доларів). Про це повідомив журналістам у середу, 14 січня, виконавчий директор латвійської столиці Андріс Грінбергс.

Більшу частину збитків становить збиток автотранспорту муніципальної поліції самоврядування - 46 тисяч латів. У 1,3 тисячі латів обійдеться ремонт і прибирання бруківки біля будівлі парламенту. Також доведеться витратити кілька сотень латів на установку зламаних в результаті погромів дорожніх знаків і сміттєвих урн.

Крім того, під час заворушень збитків на суму 19 тисяч латів було завдано будівлі Сейму (парламенту) Латвії. Міністерство фінансів республіки оцінило свої пошкодження на суму в 10 тисяч латів.


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.