Яка мова найскладніша? Автор: lesya · Опубліковано: 26.02.2013 08:44 · Розділ: Цікаві факти

Якщо вам складно дається вивчення англійської чи німецької мови, то, можливо, вас потішить і трохи розрадить розуміння того, що на світі існують набагато складніші мови, вивчення яких іноді видається й зовсім неможливим. Окремі народності однієї лише Росії розмовляють на мовах, вивчити які не те що тяжко, а майже зовсім неможливо. А в деяких випадках на оволодіння тією чи іншою мовою доведеться покласти півжиття, а курсы cisco не допоможуть.

Так, однією з найскладніших для вивчення мов є мова баскська. Вона настільки складна, що в роки Другої світової війни баскську мову використовували як шифр. Розмовляють цією мовою мешканці північної Іспанії та південно-західної Франції.

А для того, щоб дорахувати до трьох на нівхській мові, якою розмовляють на півночі острова Сахалін, доведеться вивчити дуже багато слів. Справа в тому, що нівхські числівники звучать по-різному в залежності від того, що ви намагаєтеся полічити: лижі, човни або ж зв'язки в'яленої риби. Всього мова передбачає 26 способів рахунку.

Разом з тим табасаранська мова, яка є однією з офіційних мов Дагестану, передбачає вживання аж 48 відмінків іменників, в той час як в ескімоській мові налічується 63 форми теперішнього часу та 252 закінчення простих іменників. Отож ескімосам перед тим, як щось сказати, є над чим подумати.

Не менш складним є санскрит: для того, щоб навчитися кваліфіковано перекладати тексти на санскриті або ж писати цією мовою, людині доведеться займатися її вивченням не менше 12 років. При цьому роботі доведеться віддавати всю себе.

Найбільше дієслівних форм серед усіх існуючих на даний час мов має мова північноамериканського індіанського племені Чіппева – всього тут налічується 6000 дієслівних форм.

Що ж стосується абазинської мови, якою розмовляє населення Карачаєво-Черкесії, то, за твердженням експертів, якщо ви не знаєте її з дитинства, то вивчити цю мову в зрілому віці майже неможливо. Причина тому – надзвичайно складна фонетика.

Говорячи про найскладніші мови світу, неможливо оминути увагою китайську мову. Так, найбільш повний словник китайської мови містить більше 87 000 ієрогліфів, кожен з яких вживається на позначення свого складу. Найскладнішим є архаїчний ієрогліф се - «балакучий», який складається з 64 рисок, а ієрогліф нан, який використовується сьогодні, складається з 36 рисок та вживається на позначення поняття закладеного носа.

Джерело: http://wowfacts.net

Інші новини розділу