Викрадене разом зі стіною графіті британського художника виставили на аукціон у США Автор: lesya · Опубліковано: 25.02.2013 20:41 · Розділ: Події у світі

Графіті зникло зі стіни (фото з lenta.ru)
Графіті зникло зі стіни (фото з lenta.ru)

В лютому цього року робота знаменитого вуличного художника з Британії на ім’я Бенксі, намальована в минулому році напередодні Діамантового ювілею правління королеви Єлизавети II, раптово зникла зі стіни, появившись через деякий час в аукціонному аркуші у США.

Графіті зображувало маленького хлопчика, який схилився над швейною машинкою, що шиє британський національний прапор «Юніон Джек». Зображення красувалося на стіні магазину Poundland, що на півночі Лондона, в якому продаються товари вартістю в один фунт. І ось кілька днів тому графіті зникло зі стіни.

Через деякий час його виставили на торги в Майамі; початкова вартість товару коливатиметься в межах 500-700 тисяч доларів.

За словами депутата ради міського округу Харінг Алана Стрікленда, таємниче зникнення роботи Бекса викликало цілу хвилю обурення, отож тепер він пообіцяв її повернути. «Місцеві мешканці були шоковані та приголомшені, - розповів Стрікленд. - Бенксі подарував цей витвір мистецтва нашому району, і люди з цілого Лондона приїжджали сюди, щоб глянути на нього».

Найбільше людей обурює те, що твір, подарований їм, тепер намагаються продати за великі гроші. Натомість аукціонна компанія Fine Art Auctions Miami заперечує всі припущення стосовно викрадення роботи художника, адже її представив відомий колекціонер, який би не опустився до таких негідних вчинків.

Графіті Бенксі стало своєрідним протестом художника проти жорстокої експлуатації робітників. На стіні однієї з будівель Лондона воно з’явилося в травні 2012 року. А декілька тижнів тому графіті, яке, за словами мистецтвознавців, належить саме Бенксі, зникло зі стіни, при чому разом з самою стіною.

Спершу місцеві мешканці помітили біля стіни магазину будівельні риштування, а через кілька днів, коли риштування та брезент прибрали, на місці графіті зяяла велика діра.

Під підозру одразу ж потрапили власники мережі однофунтових магазинів, проте вони негайно відкинули всі звинувачення, заявивши, що орендують будівлю. На даний час тривають пошуки господарів будівлі, які, можливо, мають причетність до зникнення графіті. Окрім того, місцеві мешканці вимагають від організаторів аукціону зняти роботу з торгів.

До речі, роботи Бенксі вже не вперше стають об’єктами зазіхань крадіїв. Приміром, у травні 2010 року з Лондонської галереї пропали два його твори, а два роки тому, в 2011, графіті з промовистою назвою «Спермотривога» було викрадене зі стіни одного з готелів в центрі Лондона. Згодом воно з’явилося на eBay, де роботу пропонували за 17 тисяч фунтів.

Джерело: http://www.bbc.co.uk

Інші новини розділу