Мед перешкоджає бактеріям мутувати в нові форми Автор: Вікторія · Опубліковано: 14.07.2009 14:37 · Розділ: Краса і здоров'я

Вчені довели, що мед не тільки смачний, але й багатий цілющими властивостями. За підсумками унікального дослідження, проведеного в Університеті Сіднея, лікарі прийшли до висновку, що деякі сорти меду діють ефективніше ніж антибіотики, принаймні при лікуванні ран та інфекційних заражень. Часто дія антибіотиків обмежується тільки деякими видами бактерій. Крім того, більшість мікробів резистентні, як мінімум, до одного антибіотика.

Подібних обмежень не було виявлено при використанні меду: він діяв проти всіх випробуваних збудників, серед них були й мультирезистентні бактерії. Вчені використовували відомі сорти меду такі, як манока і джеллі-буш з Нової Зеландії та Австралії (зібраний з квітів чайного дерева Leptospermum scoparium і Leptospermum polygalifolium). Обидва сорти використовуються також і в медицині, проте широкого застосування в лікарнях не мають. Але, беручи до уваги темпи зростання резистентності до антибіотиків, фахівці все частіше починають говорити про доцільність застосування альтернативних методів лікування інфекцій.

Вченим поки невідомий компонент меду, що має антибіотичний ефект, а також, як йому вдається справитися з інфекцією. Але вони припускають, що це метилглюоксал, який у поєднанні з іншими, до цього часу невідомими речовинами, впливає на збудників інфекцій, перешкоджаючи їм мутувати в нові форми, резистентні до меду.

А нещодавно, канадські вчені з університету Оттави досліджували дію меду на 11 штамах мікроорганізмів, зокрема на таких небезпечних збудниках, як золотистий стафілокок і синьогнійна паличка. Обидва збудники нерідко стають стійкими до дії антибіотиків і, в цьому випадку, з ними практично не можливо боротися. На думку лікарів, мед може ефективно знищувати ці бактерії як в товщі рідини, так і в біоплівках на поверхні води. Ефективність його дії була порівнянна з ефективністю антибіотиків, причому стійкі до антибіотиків бактерії також гинули при контакті з медом. За словами вчених, це дослідження підтверджує здатність меду лікувати хронічну нежить. Відомо, що нежить викликають як віруси, так і бактерії. Вірусна нежить не вимагає застосування антибіотиків і зазвичай проходить сама.

Бактерійну нежить необхідно лікувати антибіотиками, але, якщо бактерія набула стійкості до них, то захворювання може перейти в стійку хронічну форму. В цьому випадку, як вважають вчені, мед може стати ефективною заміною антибіотикам і вилікувати хворобу.

Джерело arenda-ofisov.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.