Як складати службову записку Автор: lesya · Опубліковано: 20.02.2013 10:26 · Розділ: Економіка

Фото з ovir.org.ua
Фото з ovir.org.ua

Час від часу більшість працівників великих компаній стикається з потребою складання документів. При чому на необхідність створення того чи іншого документу натикаються не лише начальники та ті особи, в обов’язки яких безпосередньо входить ця процедура, але й рядові співробітники тих чи інших компаній.

І якщо форма складання більшості документів суворо регламентована, то з ними ніяких проблем не виникає. Інша ситуація з документами, які належать до внутрішнього документообігу фірми: з одного боку, немає чітких загальнодержавних вимог до складання цього документу, з іншого – будь-яка службова записка чи доповідна є документом, отож вони підпорядковуються загальним правилам складання документів.

Сказане вище в першу чергу стосується написання доповідних, службових та пояснювальних записок. Всі вони несуть в собі певну інформацію, отож їх нерідко плутають. Насправді ж це зовсім різні види документів, які не лише відрізняються за змістом, але й адресовані різним особам.

Проте і доповідна, і службова, і пояснювальна записки повинні містити вказівку на автора документу а також найменування адресата. В документі повинен вказуватися вид цього документу – чи це, власне, доповідна, чи службова записки тощо; необхідно зазначити дату, коли було складено документ, та реєстраційний номер. Сам текст записки повинен містити відповідний заголовок. Все написане необхідно завірити підписом укладача документу.

Якщо доповідна записка адресована керівникові організації або керівнику структурних підрозділів, то службову записку складає співробітник або ж керівник підрозділу, звертаючись до керівника чи спеціаліста іншого підрозділу, але не до вищого начальства. Належить вона до документів внутрішнього документообігу, тому й не потребує наявності спеціальних бланків – службову записку можна писати на аркушах формату А4. Допоможе правильно скласти цей документ образец служебной записки.

Що ж стосується змісту самої записки, то він повинен висвітлювати ситуацію та причини, в результаті яких виникла необхідність складання цього виду документу. Окрім того, вона повинна містити безпосереднє прохання або перелік можливих дій, які допоможуть вирішити ситуацію.

Службові записки, як уже зазначалося вище, бажано реєструвати, проставляючи дату та порядковий номер.


Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.