У Полтаві відбулося свято сала Автор: lesya · Опубліковано: 19.02.2013 15:52 · Розділ: Розваги

Полтава, яка в уяві багатьох асоціюється зі знаменитим Сорочинським ярмарком (це свято, як відомо, традиційно проходить в селі Великі Сорочинці на Полтавщині), здавна приваблює туристів. Вона якщо і не є центром культурного життя України, то принаймні невід’ємною його частиною.

Дізнатися про різного роду культурні заходи та розваги у Полтаві допоможе афиша Полтавы, з якою ви точно виберете те, що вам до душі.

Що ж стосується самих культурних заходів, які проходять у Полтаві, то вони мають якийсь особливий національний дух. Чого варте одне лише свято сала, яке пройшло цими днями у Полтаві. Для цього міста воно вже стало традиційним – його проводять регулярно, починаючи з 2008 року. І за цих шість років воно вже встигло завоювати любов та визнання публіки.

На цьогорічному святі було представлено чимало страв з улюбленого українцями продукту – від суші-сала до сала з родзинками. При цьому страви, представлені присутнім на дегустацію, отримали різні національні відтінки. Так, «сало-ромало», яке отримало перемогу в конкурсі, стало досягненням цигана, «банано-салом» хвалився африканець, а «оливо-сало» публіці представив іспанець. Присутні також могли скуштувати сало, приготоване з різними травами, та навіть суші-сало.

Родзинкою свята стали 77-метрова ковбаса, на виробництво якої пішло 92 кілограми цього смачного продукту, а також «Музей сала», який розпочав свою роботу у Полтаві.

Загалом цьогорічне свято сала зібрало кількатисячний натовп. За підрахунками експертів, всього в рамках заходу з’їли близько семи тонн цього продукту. Гостям пропонувалося близько двох сотень страв із сала.

Однак, незважаючи на всі масштаби цього дійства, експерти відзначають, що цього року воно викликало менший ажіотаж та зібрало менше учасників, ніж у попередні роки.


Інші новини розділу

 • Неймовірні колекціонери та колекції світу

  Неймовірні колекціонери та колекції світу · Jane Holiday · 22.06.2017 12:14

  Ви завжди мріяли щось колекціонувати, але навіть не маєте уяви чому надати перевагу, до вашої уваги декілька варіантів неймовірних колекцій.


 • Рейтинг радіостанцій України

  Рейтинг радіостанцій України · Anastasia · 29.12.2016 19:01

  Звичка слухати радіо зранку під час сніданку або на роботі перевіряючи черговий звіт не покидає багатьох українців протягом років. Слухачі не втомлюються підіймати собі настрій та дізнаватися останні новини за допомогою радіохвиль і про це свідчить оприлюднений рейтинг.


 • Великі компанії інвестують в кіберспорт заради унікальної аудиторії

  Великі компанії інвестують в кіберспорт заради унікальної аудиторії · Марина Левицкая · 28.06.2016 20:12

  Ми звикли до спортивних змагань. Футбол, хокей, навіть керлінг - трансляції цих та інших чемпіонатів і сезонних ігор незмінно приковують до себе величезні армії уболівальників. Зізнайтеся, часом хочеться подивитися який-небудь фінал з футболу.


 • В Ірландії відбулася конференція рудих

  В Ірландії відбулася конференція рудих · lesya · 25.08.2015 14:39

  Цікавий і яскравий захід відбувся цими днями у Ірландії – тут зібралося разом близько двох тисяч рудоволосих людей. З’їхалися вони в селище Кросхейвен, що в графстві Корк, на конференцію рудих.


 • Вийшла нова гра для дітей, озвучена Кузьмою "Скрябіним"

  Вийшла нова гра для дітей, озвучена Кузьмою "Скрябіним" · lesya · 17.08.2015 12:00

  Вченими вже давно було доведено, що комп’ютерні ігри можуть бути корисними для дітей. Якщо стежити за часом, який дитина проводить за комп’ютером, можна витягти з ігор чимало користі: вони розвивають дитячу фантазію, моторику пальців, координацію рухів, логіку, пам’ять, музичний слух тощо. Але не варто забувати, що їх має бути в міру, інакше можна домогтися цілком протилежного ефекту.