У дев'ятикласника з Казахстану лікарі діагностували вагітність Автор: lesya · Опубліковано: 19.02.2013 09:23 · Розділ: Події у світі

Кумедний випадок стався нещодавно у Казахстані - там школяр подав до суду позов, у якому звинуватив лікарів у тому, що вони діагностували в нього вагітність. Якою б смішною не видавалася ця ситуація, дев'ятикласникові вдалося виграти суд, щоправда, отримати кілька сотень доларів в якості морального відшкодування не вийшло.

Проте з медиків, які поставили хлопчикові настільки незвичний діагноз, стягнули 50 000 тенге, що в перерахунку на долари становить 330 доларів. Суд не задовольнив вимоги позивача – той вимагав виплатити йому компенсацію в розмірі 10 мільйонів тенге (66,4 тисячі доларів). В позові значилася також вимога звільнити лікарів з роботи.

Незважаючи на всю кумедність ситуації, підлітку та його рідним і справді є чого обурюватися. Адже суть всього скандалу – не в діагнозі, а в невірно визначеному в результаті цього діагнозу лікуванні, яке могло б призвести до набагато гірших результатів. Отож Байжан Алдашев залишився незадоволений рішенням суду. Тепер він разом з адвокатом має намір оскаржити це рішення, звернувшись за справедливістю до вищих судових інстанцій. «50 тисяч тенге це смішно.

Ми розуміємо, що лікарі зайняли кругову оборону, тому нам важко буде щось довести. Та ми плануємо довести повну провину лікаря та лікарні», - заявив представник юнака в інтерв’ю журналістам.

Цей курйозний інцидент стався в серпні 2012 року. 15-річному юнакові, хворому на гломерулонефрит, лікарі поставили невірний діагноз, видавши виписку, з якої випливало, що він вагітний.

Після цього дев'ятикласник разом із матір'ю знову звернувся до медичної установи, співробітники якої й проводили аналіз. В результаті слово «вагітний» закреслили, не внісши при цьому ніяких змін до інструкції з прийому лікарських препаратів, яка значилася у виписці. Зрозуміло, що лікування не принесло результатів, скоріше, навпаки: стан підлітка в результаті погіршився, через що він змушений був звернутися за допомогою до спеціалістів іншої лікарні.

До речі, скандали, в центрі яких опиняються медики та їхня безвідповідальність, далеко не рідкість. При цьому трапляються вони в розвинених країнах, в яких медицина, здавалося б, перебуває на вкрай високому рівні. Приміром, минулого місяця в Німеччині гаряче обговорювали скандал, що вибухнув навколо хірургів, які після операції залишили в тілі пацієнта шістнадцять предметів.

Нові курсові та дипломні роботи доступні на сайті http://bokov.net.ua/. Качайте курсові та дипломні за 2013 рік.

Джерело: http://news.siteua.org/

Інші новини розділу