Вчені знайшли спосіб прогнозувати тривалість романтичних взаємин Автор: lesya · Опубліковано: 18.02.2013 12:32 · Розділ: Наука

Намагаючись розгадати секрет кохання, вчені провели нове дослідження, результати якого дозволили спеціалістам спрогнозувати тривалість взаємин закоханих. Інформація про це вельми цікаве досягнення була опублікована в статті на Daily Mail. За даними газети, вченим за допомогою сканування мозку обох закоханих партнерів вдалося встановити, чи є у їхніх взаємин майбутнє.

Відповідний експеримент проводився нейрофізіологами з Університету Стоуні Брук. В рамках роботи добровольцям показували фотографії їхніх коханих, попросивши подумати про них.

В цей час піддослідним проводили сканування головного мозку. І якщо підвищення активності спостерігалося в медіальній орбітофронтальній корі, тобто в зоні, яка відповідає за критику і судження, то у таких взаємин було майбутнє. У той же час в тих зонах, які відповідають за задоволення, активність головного мозку знижувалася.

Дослідники пояснюють отримані результати наступним чином: ті партнери, в яких спостерігалася підвищена активність в центрах, що відповідають за критику та судження, здатні отримувати задоволення від взаємин, незважаючи навіть на критичне сприйняття свого партнера.

Так, з 12 пар добровольців, які брали участь в експерименті, половина залишилися зі своїм партнером і через три роки.

Професор та соціопсихолог Артур Арон зауважив, що на момент проведення дослідження всі учасники експерименту говорили про те, що дуже сильно закохані в своїх партнерів, і це, звісно, відбилося на результатах сканування. Проте деякі моменти допомогли визначити, наскільки стабільними будуть ці взаємини. Так, адже якщо людина здатна контролювати свої емоції для вирішення конфліктів, при цьому позитивно оцінюючи свого партнера, то такі взаємини дійсно будуть продуктивними.

В ході іншого дослідження вчені з’ясували ще один цікавий факт: виявляється, молоді люди набагато частіше страждають від стресу, ніж літні особи, при чому цей стрес вони переносять набагато тяжче. Справа в тому, що набутий життєвий досвід допомагає старшим людям менше дратуватися та переживати у складних ситуаціях.

Так, в рамках дослідження вченими було встановлено, що близько половини піддослідних віком від 18 до 33 років протягом як мінімум останнього місяця не могли спокійно заснути через стрес.

Найбільше молодь тривожиться через роботу, а точніше, через проблеми з працевлаштуванням. Справа в тому, що багато американців закінчують вузи з боргами, а розплатитися з ними важко, оскільки хорошу роботу знайти складно. В результаті 40 відсотків молодих респондентів зізналися, що часто зазнають стресу.

Джерело: http://www.point.ru

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.