Американський університет оплатить студентам операцію зі зміни статі Автор: lesya · Опубліковано: 11.02.2013 20:39 · Розділ: Події у світі

Цими днями на сторінках студентського видання The Brown Daily Herald, яке виходить в стінах Браунівського університету в США, з’явилася інформація, що вже найближчим часом у страхову програму студентів закладу буде включено операції зі зміни статі. Страховка включатиме 14 типів операцій, пов'язаних зі зміною статі, серед яких і такі процедури, як вагінопластика для чоловіків та мастектомія для жінок.

Максимальна сума, яку покриватиме страховка в разі необхідності зробити операцію, становитиме 50 тисяч доларів. Вона включатиме не лише витрати на саму операцію, але й витрати на пов'язане з нею лікування, приміром, на гормональну терапію. Нове страхування впровадять в страхову програму вже з серпня 2013 року.

Келлі Гаррет, координатор ЛГБТ-центру Браунівського університету, пояснює, що таке нововведення покликане полегшити життя студентам, які хочуть змінити стать. Справа в тому, що на сьогоднішній день коштують такі операції зовсім недешево. Експертиза потреби в такій операції - затяжна процедура. І якщо лікарі вважають операції, пов’язані зі зміною статі, медичною необхідністю, то страхові компанії на все це дивляться по-іншому, вбачаючи у них лише косметичний аспект та відмовляючись покривати витрати на проведення операцій зі зміни статі та подальшу гормональну терапію.

За даними ЛГБТ-організації під назвою Human Rights Campaign, на даний час операції зі зміни статі та пов'язане з ними лікування в тій чи іншій мірі включені в страхові програми лише чотирьох американських університетів: Стенфордського, Корнельського, Гарвардського та Пенсильванського.

Студенти США зможуть безкоштовно змінити стать (фото з avtor.kljaksa.ru)
Студенти США зможуть безкоштовно змінити стать (фото з avtor.kljaksa.ru)

Що ж стосується Браунівського університету, то цей заклад входить до так званої Ліги плюща - групи приватних американських університетів, які вважаються одними з найпрестижніших в цілому світі. У даному контексті зауважимо, що з інших університетів, які пропонують студентам страхові програми з операціями зі зміни статі, в Лігу плюща не входить лише Стенфордський університет.

Нагадаємо також, що спеціалістів тривожить зростаюча останнім часом тенденція прояву нетрадиційних схильностей людей. Не менш тривожною є і зростання популярності операцій зі зміни статі. Так, за даними фахівців, за останні десять років у США вчетверо зросла кількість дітей, які зараховують себе до протилежної статі.

Джерело: http://lenta.ru/news/2013/02/10/sxchange/

Інші новини розділу