У Техасі питну воду добуватимуть прямо з каналізації Автор: lesya · Опубліковано: 11.02.2013 12:40 · Розділ: Екологія

Ідея перетворення стічних вод у воду питну здатна спантеличити навіть найзавзятіших захисників природи, однак в містечку Уїчита-Фолс в Техасі, яке з’явилося в результаті нафтового буму, цю ідею вже найближчим часом готуються втілити в життя. Сталося це після того, які рівень води в місцевому озері впав нижче 40% його місткості. За твердженням представників влади, технологія вторинного використання води абсолютно безпечна, і вона повинна дозволити місту виробляти до 5 мільйонів галонів (19 мільйонів літрів) води щодня.

Загалом в Техасі є кілька міст, які розвивають проекти вторинного використання води. Так, вже цієї весни в містечку Біг Спрінг в Західному Техасі розпочне роботу схожа станція, на будівництво якої було витрачено $ 14 мільйонів. Передбачається, що станція вироблятиме до 7,5 мільйонів літрів води щодня, використовуючи для цього стічні води.

«Сьогодні люди приділяють багато уваги тому, що відбувається в Техасі. Найбільше їх цікавлять всякого роду ініціативи, які пропонують використовувати воду повторно», - пояснює Zachary Dorsey, прес-секретар WateReuse Association.

Згідно з проектом, очищена стічна вода проходитиме через додаткові хімічні та біологічні процедури і розширену фільтрацію, потім змішуватиметься зі стандартним питним водопостачанням і піддаватиметься звичайній процедурі очищення.

Завод у Біг Спрінгу стане першим у США заводом, який перетворюватиме стічні води в питну. І хоча такі міста, як Ель-Пасо та округ Оріндж також активно працюють над втіленням в життя проектів вторинного використання води, діють вони трохи по-іншому – їхні стічні води направляються у водоносні горизонти, а вже потім ідуть на подальшу обробку. У Біг Спрінгу етап водоносних горизонтів відсутній.

У даному контексті медичні експерти наполягають на безпеці очищених стічних вод, переконуючи, що її смак навряд чи чимось відрізнятиметься від смаку звичайної питної води. Проте, незважаючи на переконання експертів, критики говорять, що система видобутку питної води зі стічних вод – це щось таке, якби ви просто вставили кран у свій туалет.

Christopher Stephens, ревматолог з Браунвуда, з цього приводу зазначає, що йому доводилося зустрічати багатьох людей, які виливають в каналізацію стільки хімічних речовин, що уявити неможливо. Тому він вважає, що проект повторного використання стічних вод втілено в життя надто рано.

Джерело: http://www.facepla.net/

Інші новини розділу