Скільки років Амазонці? Автор: Вікторія · Опубліковано: 10.07.2009 11:54 · Розділ: Екологія

Амазонка стала трансконтинентальною річкою близько 11 мільйонів років назад, а сучасної форми набула близько 2,4 мільйонів років назад. Це лише деякі з найбільш значних результатів дослідження, проведеного в гирлі річки за участю бразильської нафтової компанії Petróleo Brasileiro.

Для реконструкції історії річки, команда вчених з Інституту Біологічної Різноманітності та Динаміки Екосистем університету Амстердама і Університету Ліверпуля в співпраці з компанією Petróleo Brasileiro використовувала бурові свердловини в гирлі Амазонки.

Наносні відкладення поблизу найповноводнішої річки світу складають близько 10 кілометрів в товщину, а тому до цього часу була досить складним об'єктом для вивчення. Раніше наукові експедиції не могли дістатися до таких глибин, але за допомогою компанії Petróleo Brasileiro вдалося пробурити свердловини до відмітки 4,5 кілометра нижче рівня моря. Завдяки чому і вдалося встановити вік Амазонки.

Нові відкриття мають велике значення для розуміння палеогеографії Південної Америки і еволюції морських організмів в Амазонії та на Атлантичному побережжі.

Джерело smolensknews.ru


Інші новини розділу