У США застрелено снайпера "диявола" Автор: lesya · Опубліковано: 08.02.2013 20:50 · Розділ: Події у світі

Снайпердиявол (фото з ru.golos.ua)
Снайпердиявол (фото з ru.golos.ua)

Цими днями у США було застрелено знаменитого снайпера Кріса Кайла, який був одним з найталановитіших снайперів в історії США.

Колишнього спецназівця, який брав участь у воєнних діях в Іраку та який заслужив звання одного з найрезультативніших снайперів в історії країни було застрелено на ранчо в Техасі.
На момент смерті Кайлу виповнилося всього 38 років. За своє життя він чотири рази побував в Іраку, де брав участь у бойових операціях. Він отримав безліч урядових нагород за виявлену на війні хоробрість.

Разом з Кайлом було вбито ще одного чоловіка, ім’я якого зберігається в таємниці. За підозрою в подвійному вбивстві заарештували Едді Рея Раута.

Повідомляється, що злочинець намагався втекти з місця злочину, взявши автомобіль одного з убитих. Шериф місцевої поліції Томмі Брайант розповів журналістам, що поки що правоохоронцям не вдалося з’ясувати мотивів злочину.

Свого часу Кріс Кайл написав книгу, яка вийшла під назвою «Американський снайпер». Скотт МакЮен, співавтор бестселера, з приводу смерті американського героя зазначив: «Я вражений, важко уявити, що після всього того, через що пройшов Кріс, його наздогнала саме така смерть».

За офіційними даними, колишній ковбой вбив щонайменше 160 супротивників, хоча сам він налічував не менше 255 осіб.

За свою вправність та жорстокість Кайлу дісталося прізвисько «диявол» - так його називали іракські воїни. За даними представників американської військової розвідки, за голову снайпера було запропоновано нагороду в розмірі 20 тисяч доларів.

Майже чотири роки тому, в 2009, Кріс Кайлі пішов у відставку. Повернувшись з Іраку, Кріс заснував власну фірму, почавши навчати військових та поліцейських навичкам поводження зі стрілецькою зброєю. Його послугами користувалися також корпоративні клієнти.

В минулому році в інтерв’ю журналістам Time Кайл зізнався, що, коли йому довелося вбивати вперше, він не був упевнений в тому, що зайде в собі сили натиснути на спусковий гачок. Але сили знайшлися: «Я вирушив на війну не для того, щоб розглядати свої мішені як людей. Мені не цікаво було знати, чи є у них сім'ї або діти, мені потрібно було вберегти своїх хлопців. Мені важливо було знати, що коли я вбиваю когось, це означає, що він вже не зможе закласти вибуховий пристрій».

Коли ж сталася трагедія в початковій школі Ньютауна, яка розташовується в штаті Коннектикут, Кайл виступив із закликом озброювати шкільних вчителів, щоправда, після відповідної перевірки та підготовки. Окрім того, Кріс виступив проти обмежень для власників зброї.

Джерело: http://www.bbc.co.uk/

Інші новини розділу