У Парижі відкриють перший зал для прийняття наркотиків Автор: lesya · Опубліковано: 08.02.2013 18:21 · Розділ: Події у світі

Цієї весни у Парижі планують відкрити перший французький «зал для прийняття дози наркотику». Заклад, скоріше за все, розташовуватиметься в десятому окрузі, між Північним та Східним вокзалами, де щодня збирається найбільша кількість людей, залежних від наркотиків, повідомляє газета La Stampa.

Зал для прийняття наркотиків являтиме собою спеціальну кімнату, де наркотично залежні люди не лише зможуть спокійно прийняти дозу наркотиків, але й скористатися для цього стерильними шприцами, що повинно захистити їх від розповсюдження хвороб, які передаються через кров, повідомляє InoPressa. Більше того, в приміщенні постійно чергуватимуть лікарі, які в разі передозування зможуть надати оперативну допомогу. Окрім того, медики отримають можливість встановити з наркоманами діалог з метою їх можливого лікування в центрах детоксикації.

Ініціатором створення такого закладу стала міністр охорони здоров'я Франції Марісоль Турен. За її словами, мета проекту - зниження смертності людей, що вживають наркотики, та зменшення ступеня їхньої соціальної ізоляції.

Зрозуміло, що така ініціатива міністра викликала бурю критику як з боку громадськості, так і з боку інших депутатів. Проти цієї ідеї виступили представники правих сил та місцеві депутати з 10-го округу, яким не сподобалося передбачуване місце розташування «залу для наркоманів» - вони, за словами журналістів, зайняли позицію «де завгодно, тільки не поруч з моїм будинком».

Натомість фахівці переконані, що, незважаючи на всі зусилля влади та прийняття відповідних законів, кількість наркоманів у країні продовжує зростати. Тому владі краще намагатися їх контролювати, аніж нескінченно підбирати з тротуарів шприци. Зауважимо також, що подібні заклади вже існують в Європі. Перший такий «зал для наркоманів» було відкрито в швейцарському місті Берні ще в 1986 році. За двадцять років свого існування зал дозволив скоротити кількість смертей від передозування в регіоні в десять разів.

Лечение наркомании проходит долго под тщательным надзором докторов и близких. Если нет возможности и сил отказаться от наркотиков самостоятельно, обратитесь к специалистам на сайте www.privatehospital.com.ua.

До речі, зростання кількості наркозалежних у Франції продовжує вражати. За статистикою, в цій країні постійно приймають наркотики 2,2 мільйони осіб, з них 550 тисяч курять марихуану, трохи менше - 500 тисяч – вживають героїн, 400 тисяч - кокаїн, 150 тис. - екстазі. Майже половина мешканців Франції у віці від 18 до 44 років - 45% - щонайменше один раз в житті пробували курити марихуану, а 7,3% підлітків, яким ще нема 17 років, вживають її постійно.

Джерело: http://newsland.com

Інші новини розділу