Студентка-архітектор представила світові дихаючий метал Автор: lesya · Опубліковано: 07.02.2013 21:51 · Розділ: Нові технології

Доріс Кім Сунг (Doris Kim Sung), студентка-біоархітектор, представила концепт дихаючого металу, який в майбутньому може стати альтернативою кондиціонерів.

Біоархітектура – це новий напрямок в архітектурі. Вважається, що зачинателем цього напряму є Луїс Салліван, який активно працював над розвитком ідеї гармонії будівель, зведених людиною, з навколишнім ландшафтом та природнім середовищем. Приміром, на сьогоднішній день в рамках цього напряму створюють будівлі, які є повною протилежністю сучасним спорудам, збудованим в стилі «хай-тек». При цьому основна відмінність криється не лише у зовнішньому вигляді, але й у функціональності цих споруд.

Студентка Доріс Кім Сунг у своїй роботі експериментує з термобіметалами – матеріалами, здатними динамічно реагувати на будь-які температурні зміни. Однією з найважливіших характеристик цього матеріалу є відмінна здатність пристосовуватися. За словами експертів: "Свойства данного метала позволят полностью изменить дизайн домов, здесь все дома будут изменяться в зависимости от температуры и климата в целом". Кожна споруда матиме свою систему на зразок одягу або ж людської шкіри, яка дозволить їм дихати. Виходить, такі будинки отримають здатність самостійно регулювати внутрішню температуру, в результаті чого їхнім мешканцям не доведеться витрачати гроші на кондиціонери або ж обігрівачі.

На сьогоднішній день Доріс вже представила концепт своєї суперсучасної будівлі в рамках виставки мистецтв у Лос-Анджелесі.

Її концепт являє собою будинок висотою в 6 метрів. Будівлю створено з 14000 унікальних шматків біметалу, «розумного матеріалу», виготовленого з двох різних видів металів. Цей метал отримав надвисокі динамічність та чутливість. Так, у випадку підвищення температури повітря навколишнього середовища матеріал скручується, скидаючись на «дихаючу» скульптуру.

Працює споруда наступним чином: коли сонячні промені нагрівають поверхню, метал починає повільно обертатись, утворюючи отвори на фасаді, крізь які у внутрішній простір потрапляє свіже повітря, що охолоджує інтер'єр. Коли ж інтенсивність сонця знижується, метал остигає і приймає свою колишню форму, закриваючи собою отвори. Весь секрет технології – в тому, що споруда виготовлена з термобіметалу, до складу якого входять метали чи сплави з різним коефіцієнтом теплового розширення. При нагріванні метал змінює свою форму.

Джерело: http://infuture.ru

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.