Чоловікам набагато важче "зчитувати емоції", ніж жінкам Автор: lesya · Опубліковано: 06.02.2013 22:43 · Розділ: Наука

Фото з 2000.net.ua
Фото з 2000.net.ua

Всі знають, що чоловікам набагато важче дається розшифрування емоцій, які виражаються обличчям та тілом співрозмовника. А тепер цей факт підтвердили ще й результати наукового дослідження, проведеного психологами Единбурзького університету.

В рамках дослідження вчені показали групі добровольців обох статей низку фотографій, на яких були зображені різні люди, після чого поставили учасникам дослідження декілька запитань, пов'язаних з характеристиками зображених на знімках людей.

Вчені сканували мозок випробовуваних в той час, коли піддослідні обдумували відповіді на ці запитання, вираховуючи час, який їм знадобився на пошук цих відповідей.

Коли піддослідні визначали стать та рівень освіченості зображених на фотографіях людей, їм знадобилася приблизно однакова кількість часу на пошук відповідей, однак питання про те, наскільки вони «доступні», викликало серйозні розбіжності - чоловікам знадобилося набагато більше часу на визначення цього параметру, і їм довелося докласти значно більше зусиль.

В результаті сканування мозку чоловіків вчені виявили потужний приплив крові до тих ділянок кори, що «відповідають» за емоції та вироблення думки, а це є свідченням важкої роботи, яку виконував у цей момент мозок представників сильної статі.

Результати цього дослідження опубліковані в науковому журналі PLoS ONE. Вони особливо важливі для людей, що страждають аутизмом, яким важко «читати по обличчю» та розрізняти емоції.

Досліджуючи роботу головного мозку, вчені провели інше цікаве дослідження. Їм вдалося виявити, що жувальна гумка активізує мозок і підсилює пильність.

Авторами наукової роботи цього разу стали японські вчені з Національного інституту радіологічних наук. Вони виявили, що жування гумки дозволяє активізувати процес мислення, підвищити швидкість реакцій та пильність на 10%.

Так, жування гумки активізує роботу восьми різних ділянок кори головного мозку шляхом тимчасового посилення кровопостачання.

В рамках експерименту учені проводили 30-хвилинне тестування. Під час того, як учасники експерименту жували гумку, їм проводили сканування мозку. При цьому гумку дозволялося жувати лише одній групі піддослідних, яка в кінцевому підсумку продемонструвала вищі результати.

Швидкість реакції учасників контрольної групи склала в середньому 545 мс, тоді як тих, хто жував гумку - 493 мс. При цьому жування гумки погіршує короткочасну пам’ять.

Джерело: http://www.newsru.co.il/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.