У Лондоні з'явилася церква для атеїстів Автор: lesya · Опубліковано: 06.02.2013 16:07 · Розділ: Релігія

Нещодавно у Лондоні з’явилася "церква для атеїстів". Її відкрили у колишньому християнському храмі, де вже давно не проводяться богослужіння. Тут не почуєш атеїстичних проповідей про те, що після смерті життя немає. Натомість тут проводяться не зовсім звичні служби.

Засновником атеїстичної церкви став Сандерсон Джонс та його приятелька Піппа Еванс, які є акторами. Кожної неділі на "службу" приходять більше 300 осіб, однак замість церковних гімнів вони співають хіти з репертуару Стіві Вандера і Queen. Замість текстів святого писання їм зачитують уривки з "Аліси в країні чудес" або ж демонструють на великому моніторі доповідь Гаррі Кліффа, фізика-теоретика, який намагається пояснити походження антиречовини.

На таких зібраннях всі присутні займаються медитацією, мовчки споглядаючи «диво життя». Аудиторія "атеїстичної церкви" – це в основному білі молоді люди середнього класу, яким просто подобається на власній шкурі спробувати щось нове.

Вони діляться своїми відчуттями, розповідаючи про внутрішню порожнечу, яка наздогнала їх, коли вони відмовилися від християнської віри.

За словами одного з учасників цих зібрань, Джесса Бонхема, для нього «церква для атеїстів» – це просто привід побути разом з однодумцями, відчути дух спільноти, позбавлений релігійного підґрунтя. «Це не церква, це зібрання нерелігійних людей», - говорить він.

За окремими даними, недільні зібрання – це шанс для колишніх віруючих, які перестали вірити, для тих атеїстів, яких долає ностальгія через нестачу почуття общинності. Всі вони можуть зібратися разом і втілити свої наміри в життя.

На першому зібранні були присутні 200 осіб. Вони не почули проповіді - замість неї промову виголосив популярний в Англії дитячий письменник Анді Стантон. Він розповів присутнім про своє розуміння того, як подолати суспільну нерівність та досягти успіху. А засновник церкви Сандерсон Джонс приготував для присутніх невелику комедійну сценку на побутову тематику, запросивши всіх, хто прийшов на зібрання, взяти в ній участь. На службі звучали пісні групи Oasis.

Однак поява "церкви" для атеїстів викликала незадоволення з боку останніх. Вони вважають, що це – не що інше, як спроба перетворити атеїзм у релігію. Однак Сандерсон Джонс на правах організатора одразу ж відкинув будь-яку критику такого роду.

Джерело: http://www.newsru.com

Інші новини розділу

 • У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб

  У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб · lesya · 23.10.2015 20:48

  У Лондоні на торги виставлять унікальний екземпляр Біблії, що більше відома, як «Біблія для грішників». Вік книги – не менше чотирьох сотень років, і в ній народ закликають до перелюбодійства.


 • У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі

  У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі · lesya · 05.10.2015 20:33

  Істина – річ добра, але не завжди корисна. І далеко не у всіх ситуаціях потрібно рубати правду-матку. Навіть якщо ти – священик, і брехня вже сама по собі тобі не пасує.

  В цьому недавно довелося переконатися одному польському священику – Ватикан неабияк обурило його недавнє зізнання. Ще б пак, католицький священнослужитель на увесь світ заявив, що є… гомосексуалістом. Більше того, він виступив із вимогою до Ватикану відкинути стереотипи і змінити своє ставлення до геїв.


 • Віру в Бога оголосили психічним захворюванням

  Віру в Бога оголосили психічним захворюванням · lesya · 15.09.2015 15:14

  Релігія, покликана нести добро та злагоду, часто призводить до протилежного ефекту: замість того, щоб дарувати людям мир та спокій, вона часто розпалює війни та ворожнечу. А все тому, що знаходяться такі, кому за допомогою релігії вигідно управляти натовпами людей, яким неохота самостійно мислити. Останні ж воліють покластися на когось, жити за продиктованими правилами, мотивуючи все вірою в Бога.


 • Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт

  Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт · lesya · 02.09.2015 13:22

  Колись релігія правила світом, і в багатьох країнах ще й дотепер збереглися ці правила Однак в Європі ситуація склалася по-іншому, тож священикам доводиться враховувати зміну потреб та уподобань своєї пастви, а також основні суспільні тенденції. Саме тому церква, принаймні католицька, останнім часом стає все більш лояльною до «гріховних» потреб людства.


 • В Детройті масово протестують проти статуї Сатани

  В Детройті масово протестують проти статуї Сатани · lesya · 28.07.2015 21:10

  Мешканцям американського Детройта неабияк не сподобалася витівка місцевих сатаністів - в ніч на двадцять п’яте липня представники Церкви Сатани встановили у Детройті статую сатанинського божества. Виготовлений він із бронзи, а ім’я йому Бафомет.