На місці вбивства Усами бен Ладена збудують суперсучасний розважальний центр Автор: lesya · Опубліковано: 06.02.2013 10:15 · Розділ: Події у світі

Усама бен Ладен (фото з lifenews.ru)
Усама бен Ладен (фото з lifenews.ru)

Пакистанське місто Абботтабад знову опинилося в центрі уваги світової преси та громадськості. Як відомо, раніше саме тут американський спецназ ліквідував терориста №1 Усаму бін Ладена. Тепер же в недалекому майбутньому для залучення потоків туристів тут планують збудувати парк розваг.

За словами авторів ідеї, створення парку ніяк не пов’язане з діяльністю лідера «Аль-Каїди», який до травня 2011 року мешкав в закритому військовому місті з мовчазної згоди влади країни.

Тепер же в Абботтабаді планують відкрити зоопарк, аквапарк, міні-гольф, скалодром та клуб параглайдінгу, розповіли в адміністрації провінції Хайбер Пахтунхва.

Що ж стосується помешкання терориста №1, то вілла, на якій жив бін Ладен, після рейду американських «морських котиків» була знесена.

За словами адміністрації, парк відкриють в іншому місці, на околиці Абботтабаді, а на місці колишньої оселі бін Ладена, за окремими даними, планують звести житло для службовців адміністрації.

За окремими даними, на будівництво парку планують витратити близько п'яти років. Обійдеться воно приблизно в 30 мільйонів доларів, а якщо владі вдасться залучити ще й приватні інвестиції, то ціна будівництва розважального центру взагалі досягне 50 мільйонів доларів.

«На першому етапі містечко розваг займе площу в 50 акрів (20 га), а згодом його планують розширити до 500 акрів», - повідомив прес-міністр туризму і спорту провінції Сайед Акіл Шах.

«Цей проект не має нічого спільного з Усамою бін Ладеном. Наша мета - стимулювання туризму і розваг», - підкреслив міністр.

У даному контексті зазначимо, що місто Абботтабад розташоване в передгір’ї Гімалаїв на відстані 120 км на північ від столиці країни Ісламабаду. До травня 2011 року це було маловідоме режимне місто.

Зауважимо також, що у світі продовжують спливати нові подробиці життя терориста. За словами одного з родичів Усами бен Ладена, брата його п'ятої дружини Закарії ас-Садах, ватажок «Аль-Каїди» хотів, щоб його молодші діти виїхали на Захід і жили там світським життям. Терорист говорив, що його діти «не повинні йти слідом за ним по шляху джихаду».

У даному контексті також нагадаємо, що лідера терористичної «Аль-Каїди» Усаму бін Ладена було ліквідовано в травні 2011 року. Ліквідація здійснювала «морськими котиками», підрозділом військово-морських сил США. Терориста розшукували протягом довгих 10 років, після того, як у двох хмарочосах 11 вересня 2001 у США стався теракт. Тіло терориста поховали в морі. За словами представників спецорганів США, це було зроблено з метою запобігання паломництва до могили терориста, що б неодмінно сталося в разі поховання його на суші.

Джерело: http://obozrevatel.com/

Інші новини розділу