Комп'ютер навчили передбачати новини на завтра Автор: lesya · Опубліковано: 05.02.2013 23:00 · Розділ: Нові технології

Цими днями розробники представили нову програму, яка здатна пророкувати новини на наступний день. За словами її творців, програму можна використовувати для ранніх попереджень стихійних лих і катастроф.

Цю програмну розробку представили Ерік Хорвіц з команії MicrosoftResearch та Кіра Радинські з Технологічного інституту Ізраїлю (Technion). Програма працює наступним чином: вона вишукує в архіві газети NewYorkTimes статті, в яких ідеться про події, що так чи інакше можуть вказувати на подальший розвиток ситуації, охоплюючи період за останні двадцять років. Хорвіцу та Радинські вдалося створити програму, яка знаходить зв'язки між подіями, після чого починає пошук в архіві NYT.

Так, приміром, якщо опублікована стаття розповідає про засуху в одному місці, то існує, як виявилося, 18%-а ймовірність того, що в цьому ж місці трапиться посуха ще раз. Окрім того, спеціалістам вдалося виявити, що посухи, урагани та інші стихійні лиха нерідко призводять до спалахів холери та інших захворювань.

Отож у випадку наявності достатнього обсягу інформації програма Хорвіца і Радинські може використовуватися для ранніх попереджень стихійних лих і катастроф.

За словами фахівців у даній галузі, головна ідея, яку пропагує програма, - пророкування хвороб, не є новою. Не нова й ідея використання інформації з минулого для прогнозів ситуації в майбутньому. Однак новий проект важливий тим, що він передбачає використання величезного обсягу інформації. Поки що програма перебуває на стадії прототипу. Однак в остаточному варіанті програми планується використовувати до 90 великих джерел, а згодом розширити базу даних ще більше.

Зазначимо також, що Ерік Хорвіц і Кіра Радинські цілком задоволені першими випробуваннями свого дітища. Якщо їхня програма обробляє легкі тексти, в яких зв'язки між подіями лежать на поверхні, рівень точності досягає 70%, а то й 90%. Приміром, вона точно передбачила спалах холери в Анголі, який стався після повені в 2006 році.

Програмі вдалося попередити й спалах захворювання у країні після аналізу новин про великий шторм в Африці, який стався на початку 2007 року.

Аналізуючи силу силенну різних джерел, система «бачить» контекст, недоступний при читанні однієї лише преси. Приміром, вона змогла виявити зв'язок між подіями в Руанді та Анголі, адже їй були доступні відомості про те, що обидві держави знаходяться в Африці, мають схожий ВВП, однакову густину заселення, частку землі, вкриту водою, та безліч інших факторів.

Джерело: http://www.kp.ru

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.