Півторарічні немовлята вміють читати думки Автор: lesya · Опубліковано: 05.02.2013 18:06 · Розділ: Наука

Фото з dnipro73.livejournal.com
Фото з dnipro73.livejournal.com

Нещодавно підійшло до завершення одне вельми цікаве дослідження, в рамках якого спеціалісти займалися вивченням схильності немовлят до емпатії. В результаті роботи виявилося, що за допомогою цієї ж емпатії однорічні діти здатні вгадувати думки оточуючих.

«Діти, яким виповнилося 18 місяців, здатні вгадувати думки інших людей», - повідомляє Daily Mail, опираючись на отримані в результаті дослідження дані.

Дотепер вважалося, що здатність до емпатії - ідентифікації себе з іншою людиною - з'являється у дітей у віці від 4 до 7 років. При цьому на її появу впливає те, в якій країні дитина росте, відзначає Дем'єн Гейл.

Дослідження проводилося групою вчених з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі. В рамках роботи фахівці вирішили перевірити популярну до цього часу версію за допомогою свого варіанту тесту на помилкові переконання. Так, у класичній формі тесту людина входить в кімнату, кладе певний предмет, для прикладу, ножиці, в якийсь сховок, і виходить. Потім заходить друга людина, і забирає ножиці собі в кишеню. Після цього в кімнату повертається перша людина, і дослідники запитують в дитини: «Як ти думаєш, де перша людина шукатиме ножиці?».

Тест повинен перевірити, чи здатна дитина зрозуміти точку зору іншої людини - в даному випадку, того, хто здивований, куди ж поділися ножиці.

Під час проведення цього тесту діти із західних країн зазвичай починають давати вірну відповідь у віці від чотирьох до семи років, говорячи, що людина шукатиме предмет у потаємному місці. Натомість в дітей з інших країн ця здатність розвивається пізніше.

До участі в новому експерименті дослідники залучили 91 дитину з Китаю, Фіджі та Еквадору, вік яких перебував в межах від 19 місяців до п'яти років. До класичної версії експерименту було внесено всього лише одну зміну: людина, яка заходила в кімнату, щоб переховати ножиці, зупинялася, підпирала підборіддя і говорила: «Гм, цікаво, де він шукатиме ножиці?».

Реакції дітей вчені записували на відео, простежуючи за їхнім поглядом. З відео видно, що діти дивляться в бік потаємного місця, а це означало лише те, що вони очікують, що перша людина шукатиме ножиці там, де вона їх залишила.

З результатів експерименту випливає, що здатність «читати думки» розвивається у дітей набагато раніше, ніж вважалося до цього часу, при чому ця здатність не залежить від особливостей культури, пише кореспондент. Що ж стосується результатів дослідження, то вони, скоріше за все, були зумовлені культурними відмінностями, оскільки не у всіх культурах дорослі задають дітям питання, на які вже знають відповідь, на зразок «що робить корова?».

За словами автора дослідження Кларка Баррета, запитання, яке задавали вчені, могло спантеличувати дітей, в результаті чого вони давали неправильні відповіді.

Джерело: http://inopressa.ru/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.