На Україну припадає 25% світових запасів чорнозему Автор: lesya · Опубліковано: 05.02.2013 00:01 · Розділ: Екологія

Фото с orgzem.zo.net.ua
Фото с orgzem.zo.net.ua

Досягнення сучасної науки, поява нових технологій, суспільні процеси, що відбуваються в наш час,– все це, звичайно, дуже добре: людська цивілізація безперервно розвивається. Та разом з тим проникнення технологій практично в усі сфери нашого життя іноді видається вкрай надокучливим, і люди шукають порятунку в єднанні з природою. Хтось вирішує провести вихідні на лоні природи, а комусь справжнім раєм здається заміський будинок з власним садом чи городом, який зможе прихистити змученого шумом та ритмом життя мегаполісів і спраглого спокою городянина.

Ті, хто хоч трохи розуміється на садівництві, знають, що для досягнення успіху в цій справі не обійтися без чорнозему. Чернозем вважається одним із найродючіших видів ґрунту, і на частку України припадає близько 25% світових запасів чорнозему.

Проте останнім часом ситуація, яка склалася з чорноземом, серйозно тривожить учених. Справа в тому, що запаси поживних речовин у цьому виді ґрунту не вічні, а тому внаслідок ерозій, засолення, механізації сільського господарства, використання мінеральних добрив він поступово втрачає свою структуру та родючість.

Зрозуміло, що чорнозем вкриває далеко не всю територію країни. Однак вирішити цю проблему може кожен, просто купивши чорнозем. І тоді ваш сад забуяє зеленню, а город порадує пресмачними та, що найголовніше, екологічно чистими овочами.


Інші новини розділу