Для накопичення сонячної енергії використовуватимуть іржу Автор: lesya · Опубліковано: 04.02.2013 13:43 · Розділ: Новини сайту

Більшості інженерів моторошною видається перспектива виявити хоча б краплину іржі на своїй електроніці. Однак це зовсім не стосується двох американських вчених, Кеннета Гарді та Алена Барда, які, намагаючись популяризувати використання сонячної енергії, вирішили витягти струм з надзвичайно дешевого матеріалу - іржі. І в них це вийшло – під впливом видимого світла іржа виробляє невеликий електричний струм.

Вперше це сталося в 1975 році в Техаському Університеті в місті Остін. Тоді відкриттю вчених не надали особливого значення, однак в останні кілька років проект викликав зацікавлення наукового співтовариства.

Зрозуміло, що оксид заліза не може конкурувати з кремнієм у плані перетворенні сонячної енергії в електричну, проте він може робити те, чого не може кремній, - допомогти накопичувати енергію сонця.

Так, справа в тому, що енергії, яку дає Сонце нашій планеті щодня, в надлишку вистачило б на те, щоб забезпечити нею ціле людство протягом року. Проте основна проблема – зібрати цю енергію. Навіть найбільш просунуті сонячні панелі, вартість яких вимірюється мільйонами доларів, можуть трансформувати не більше 46 відсотків сонячної енергії в електричну. А в повсякденних умовах за допомогою порівняно недорогих кремнієвих батарей вдається акумулювати від 15 до 20 відсотків сонячної енергії.

Невирішеним залишається питання використання енергії в темний період доби, та й на даний час вартість сонячної енергії в 20 разів перевищує вартість енергії викопного палива.

Для того, щоб ефективно використовувати енергію Сонця, необхідно просто перетворювати її на водень. Адже з останнім можна робити практично все – і використовувати як біопаливо, і нагрівати з його допомогою паливні батареї тощо

Водень, як відомо, отримують з води, шляхом електролізу. Отож якщо б ученим вдалося виявити якийсь дешевий матеріал, який би проводив струм, все склалося б якнайкращим чином. Енергія удару кремнію недостатня для передачі струму, отож спеціалісти запропонували використовувати іржу. Її багато всюди, тому політичні настрої в світі не зможуть чинити вплив на виробництво енергії.

Проте на даний час розроблена вченими система, яка дозволяє за допомогою іржі проводити електроліз води, далека від досконалості – її ефективність складає всього 16,8 відсотків. Однак, за словами Нета Левіса з Каліфорнійського Технологічного Інституту в Пасадені, все це лише питання часу.

Окрім підвищення ефективності, вченим також необхідно подбати про способи зберігання вогненебезпечного водню.

Джерело: http://www.facepla.net/

Інші новини розділу