Вчені знайшли предка людини та мавпи Автор: Вікторія · Опубліковано: 14.07.2009 09:51 · Розділ: Природа

За висновками вчених, предок людей та людиноподібних мавп жив в Азії. Вони знайшли останки невідомої тварини біля поселення Ганлеа в М'янмі. Аналіз показав, що вік кісток складає близько 38 мільйонів років. Дослідники віднесли знахідку до нового роду Ganlea і виду Ganlea megacanina. Як бачимо, назва роду походить від назви населеного пункту, де були виявлені кістки, тоді як назва виду відображає особливості анатомії зубів стародавнього примата.

У G. megacanina були подовжені ікла, що характерно і для деяких сучасних мавп. Зуби такої форми необхідні для розтину твердої зовнішньої оболонки тропічних фруктів, усередині яких знаходиться поживне насіння. Такий спосіб харчування характерний тільки для вищих приматів. Автори сумніваються, що анатомічні характеристики, необхідні для споживання фруктів з твердою оболонкою, могли розвинутися незалежно у різних груп мавп.

Дослідники припускають, що G. megacanina, які мешкали в М'янмі є предками вищих приматів, у тому числі й людей. Нащадки цих мавп емігрували з Азії до Африки, де і сформувалися мавпи Старого Світу, примати та люди.

За останні декілька місяців було зроблено відразу декілька відкриттів, що примушують переглянути традиційні уявлення про еволюцію ряду приматів. Зокрема, було встановлено, що найближчими родичами людини є не шимпанзе, а орангутанги.

Джерело primeinfo.ru


Інші новини розділу