У США відбувається "кастрація" армії Автор: lesya · Опубліковано: 31.01.2013 17:20 · Розділ: Події у світі

Нещодавно Пентагон прийняв рішення допустити жінок до служби в бойових частинах. Воно одразу ж викликало бурхливі суперечки в суспільстві. Залишається чимало незрозумілого, приміром, багатьох цікавить, чи дозволять жінкам служити у складі «морських котиків» - військово-морського спецназу, підрозділ якого брав участь у ліквідації Осами бін Ладена.

Згідно з даними представників Пентагону, жінок допустять до пілотування вертольотів спецназу, дозволять служити воєнфельдшерами на полі бою, та відправлятимуть на інші небезпечні завдання.

Жінок відпралять на передову (фото з www.1news.az)
Жінок відпралять на передову (фото з www.1news.az)

Справа в тому, що жінки, яким до цього було заборонено брати безпосередню участь в бойових операціях, і так гинуть на фронті. За словами колишнього міністра оборони Леона Панетта, в Іраку і Афганістані загинули на даний момент 152 американки, а більше восьми сотень отримали поранення. Серед прихильників нового курсу - демократка Теммі Дакуорт, якій відірвало обидві ноги в Іраку пострілом з РПГ.

Окрім того, жінки, на яких припадає 14% особового складу збройних сил США, вже протягом двох десятиліть служать в винищувальній авіації, хоча їм була заборонена участь у спецопераціях.

Інші ж такий крок називають кастрацією американської армії. І в дечому мають рацію.

Приміром, військовий оглядач Ральф Пітерс пише, що такий крок – це просто констатація факту, визнання реальності, оскільки жінки й так гинуть на передовій. Та попри це Пітерс наголошує на необхідності зберегти існуючі на сьогоднішній день вимоги стосовно фізичної підготовки солдатів. За його словами, іноді солдатам доводиться дертися по афганських горах з 60-кілограмовим вантажем, і не можна допустити того, щоб комусь із військовослужбовців почали робити поблажки, дозволяючи нести лише половину вантажу, тоді як іншим бійцям взводу довелося б тягнути ще більше.

Та й фізичні можливості жінок суттєво поступаються чоловічим. Так, жінки стандартну дистанцію в півтори милі долають на 27% повільніше, ніж представники сильної статі. За даними морської піхоти, лише 45% жінок-морпіхів здатні кинути гранату за межі радіусу розльоту її осколків. А за результатами іншого дослідження таких жінок взагалі 12%.

З протестом виступила і Кейті Петроніо, військовий капітан, яка служила і в Іраку, і в Афганістані, де брала участь в бойових діях та періодично командувала опорним пунктом. Вона зізналася, що бойові операції далися їй вкрай важко. Стрес і фізичне навантаження дошкуляли всім, але її організм зношувався набагато швидше, ніж у чоловіків. Сім місяців служби в Гільменді - і жінка схудла на 8,5 кілограмів, ходила, спотикаючись, та захворіла недугою, яка закінчилася безпліддям.

Джерело: http://www.bbc.co.uk/

Інші новини розділу