За відмову від sim-карти у США садитимуть на 10 років Автор: lesya · Опубліковано: 30.01.2013 10:16 · Розділ: Мобільний зв’язок

Фото з b2b-blackberry.net
Фото з b2b-blackberry.net

За відмову від sim-карти у США садитимуть на десять років у в’язницю. Цими днями в дію вступив закон, який передбачає покарання у вигляді десятирічного тюремного ув’язнення та штрафу в мільйон доларів за обхід прив'язки телефону до оператора стільникового зв'язку.

Закон, прийнятий 26 січня 2013 у США, гласить, що всі власники стільникових телефонів, прив'язаних до певного оператора зв'язку, не мають права перейти до іншого, не відмовившись при цьому від свого телефону.

Автором поправки про заборону «анлокінга» (unlocking), програмного механізму, який дозволяє обходити блокування для стільникових телефонів, виступив глава Бібліотеки Конгресу США Джеймс Біллінгтон (James Billington).

Якщо новий закон порушить приватна особа, то їй доведеться заплатити штраф у розмірі $ 200 -$ 2500. Та якщо порушник відключив телефон від оператора в якихось корисних цілях, йому буде непереливки: штраф у розмірі півмільйона доларів та в’язниця терміном на п’ять років. Якщо ж порушення зафіксоване вже вдруге, злочинця запроторять до в’язниці на десять років, оштрафувавши при цьому на мільйон доларів.

У даному контексті зазначимо, що у США популярність «прив'язаних до оператора» телефонів виросла після появи смартфонів, а особливо, після виходу iPhone та BlackBerry. Справа в тому, що роздрібна ціна цих пристроїв перебувала в межах тисячі доларів, в той час як оператори пропонували придбати їх за $ 199 або $ 99. Проте для цього необхідно було підписати контракт з операторами мобільного зв’язку.

Зрозуміло, що контракт включав у себе високі тарифи на розмови, а особливо на розмови та передачу даних в роумінгу. Високі тарифи дозволяли компаніям компенсувати низьку вартість смартфонів, і не лише компенсувати, а ще й заробити на користувачах.

Прив'язаний до оператора пристрій не читав SIM-карти чужих та іноземних операторів. Однак спеціальна програма дозволяла швидко зняти це обмеження, при чому для цього не потрібно було якихось особливих знань.

«Анлокінг» швидко став дуже популярним. Його використовували для поставки телефонів за межі США – у США смартфон коштував дуже дешево, а в інших країнах його продавали за звичними цінами. Різниця у вартості – чистий прибуток. Блокування часто знімали й інші американські користувачі, особливо ті, яким доводилося багато подорожувати. Це робилося для того, щоб вставити в телефон картку місцевого мобільного оператора і не платити шалені гроші за дзвінки та мобільний Інтернет.

Прийнятий закон забороняє розблоковувати телефони, прив’язані до певних операторів, навіть після закінчення контракту.

Джерело: http://oko-planet.su/

Інші новини розділу

 • Мобільний зв'язок стане безкоштовним?

  Мобільний зв'язок стане безкоштовним? · Anastasia · 21.11.2016 17:44

  Останнім часом вже звичні нам месенджери, такі як Viber, WhatsApp, Massеnger, все більше замінюють мобільні оператори. Пересічному українцю вигідніше зателефонувати безкоштовно, до того ж, звичка просто зайти і перевірити чи, раптом, хтось не написав дається в знаки.


 • Apple навчить смартфони стежити за інтимним життям користувачів

  Apple навчить смартфони стежити за інтимним життям користувачів · lesya · 19.06.2015 17:16

  Регулярний секс настільки ж необхідний для здоров’я людини, як і фізичні навантаження та раціональне харчування. Проблема лише в тому, що через шалений ритм життя, стреси та підвищувану втомлюваність люди стають все рідше займатися сексом.


 • Amazon розробляє функцію розблокування смартфона вухом

  Amazon розробляє функцію розблокування смартфона вухом · lesya · 17.06.2015 17:34

  На смартфонах та інших мобільний пристроях користувачі зберігають цінну інформацію, яку далеко не завжди хочуть бачити в руках сторонніх осіб. Це і особисті фото та листування, що можуть бути компрометуючими, і доступи до банківських рахунків та карт… З цієї причини розробники мобільних пристроїв і ПК намагаються удосконалити системи захисту, які б перекрили стороннім особам доступ до планшета, комп’ютера чи телефону користувача.

  Здавалося б, нічого складного тут немає: систему паролів ще ніхто не відміняв. Та біда в в тім, що користувачам іноді лінь придумувати складний пароль, та кожен раз при потребі скористатися телефоном вводити складну комбінацію. Лінь настільки, що вони готові ризикувати безпекою пристрою та особистих даних, тільки щоб не використовувати пароль.

  І ось розробники мобільних пристроїв вирішили оснастити свою продукцію новими суперсучасними системами, які дозволяють ідентифікувати користувача за сітківкою ока чи відбитком пальця - словом, за якимись унікальними даними, які сторонні особи не зможуть відтворити.


 • Sony представила новий смартфон для любителів селфі та вампірів

  Sony представила новий смартфон для любителів селфі та вампірів · lesya · 12.05.2015 17:51

  Виробник мобільної техніки компанія Sony Mobile Communications недавно представила новий смартфон. Xperia C4, що вийшов на зміну Xperia C3, орієнтований в першу чергу на тих, хто полюбляє робити селфі, а також на любителів вампірів.


 • Фахівці розробляють sim-карту, яка дозволить змінювати оператора

  Фахівці розробляють sim-карту, яка дозволить змінювати оператора · lesya · 24.03.2015 20:01

  Ми любимо речі, які дозволяють нам економити. А цим користуються великі компанії, які в умовах високої конкуренції пропонують споживачеві акції та знижки, щоб у такий спосіб розширити клієнтську аудиторію.