Верховна Рада готує імпічмент Президенту? Автор: Lussilda · Опубліковано: 16.01.2009 01:28 · Розділ: Політика

В четвер на вечірньому пленарному засіданні Верховна Рада ухвалила Закон «Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України».

За даними агенції УНІАН, за це рішення проголосували 408 народних депутатів із 433 зареєстрованих у залі.

Цей закон підтримали майже в повному складі фракції Партії регіонів, БЮТ, КПУ, Блок Литвина. Із фракції блоку “Наша Україна – Народна самооборона” за закон проголосували 36 народних депутатів.

Даним законом передбачені особливості діяльності спеціальної тимчасової слідчої комісії, яка займатиметься проведенням розслідування обставин щодо вчинення Президентом України державної зради або іншого злочину. В законі передбачено, що підставою для ініціювання питання про усунення Президента України з посади в порядку імпічменту та утворення спеціальної слідчої комісії є подання, підписане більшістю народних депутатів України від конституційного складу ВР, підписи яких не відкликаються.

Таке подання має містити правове обґрунтування необхідності утворення такої комісії та відомості, які вказують на наявність фактів чи обставин про вчинення Президентом України державної зради, або іншого злочину.

Лідер української опозиції Віктор ЯНУКОВИЧ згодний на імпічмент президента, однак спочатку пропонує відправити у відставку уряд і главу Національного банку. Нагадаємо, що звільнення глави Нацбанку Володимира СТЕЛЬМАХА прагне прем'єр ТИМОШЕНКО, яка обвинуватила Національний банк в обвалі гривні.

За словами Голови Верховної Ради Володимира ЛИТВИНА реалізувати процедуру імпічменту взагалі не можливо. Про це він заявив в ефірі російського радіо «Эхо Москвы».

«Технологічно можна будь-яку процедуру провести, але в нас немає такого поняття. У нас є закон, і є регламент. Отож якщо дотримуватися Основного Закону, тобто Конституції України, то реалізувати процедуру імпічменту абсолютно неможливо. Навіть за тієї умови, що буде прийнятий закон про спеціальні і слідчі комісії, що Президент той закон підпише», - сказав В.Литвин.

Він вважає, що в цьому питанні необхідно провести відповідні консультації і з Конституційним Судом, і з Центральною виборчою комісією, і прийняти зважене рішення – коли проводити вибори Президента України.

Народний депутат від БЮТ Андрій ШКІЛЬ не бачить нічого небезпечного в даному законі. «Що таке імпічмент Президента? Це коли Президент здійснює злочин. І не просто на думку депутатів, чи чиюсь суб’єктивну думку, а коли цей злочин доведений. Тільки тоді слідча комісія починає працювати, і ще раз все перевіряє, бо це ж не просто так, це всенародно обраний Президент країни. Тому тут закладений такий підводний камінь, який, вони вважають, зруйнує корабель української президентської команди. Це нісенітниця!» - коментує прийняття закону Шкіль.


Інші новини розділу

 • Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777

  Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777 · Марина Левицкая · 16.06.2016 17:21

  Світові ЗМІ продовжують писати про хід розслідування катастрофи літака Boeing-777, який був збитий ще два роки тому в липні. Нові знахідки, виявлені на місці трагедії, дозволяють експертам по-новому поглянути на причини цієї масштабної авіакатастрофи.


 • Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера

  Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера · lesya · 13.10.2015 23:42

  У цивілізованих країнах світу недобросовісних політиків кидають до в’язниці або ж просто звільняють з посади, чим частенько вони користають. Інша річ Гватемала – в цій країні навряд чи є багато охочих здобути владу. Цими днями моторошна історія сталася у місті Консепсьон, що знаходиться на заході країни. Місцеві мешканці запідозрили мера населеного пункту у злочині, і вирішили влаштувати самосуд. В результаті побитий і обпалений Базиліо Хуракана помер.


 • Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію

  Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію · lesya · 21.09.2015 22:30

  Королева Єлизавета ІІ вже давно викликає повагу і захват у британців. А тепер, коли настала ювілейна дата з початку її правління, і королеву визнали персоною, яка найдовше протрималася на троні, про Єлизавету ІІ заговорили з новою силою. Саме вона, вважають історики, без сторонньої допомоги змогла врятувати у Британії монархію.


 • Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями

  Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями · lesya · 07.09.2015 17:40

  Про ті поневіряння, які довелося пережити єврейському народу в роки Другої світової війни, відомо багато, але не все. Їх переслідували, масово розстрілювали, вбивали в газових камерах, мучили в концентраційних таборах. Та виявляється, є люди, яких ще й зараз точнісінько так само переслідують. І не у віддалених країнах Африки чи в мусульманському світі, закони якого нам незрозумілі, а тут, у нас, у розвиненій і вільній Європі, а точніше, у Норвегії. Недавно один норвезький політик заявив, що є категорія населення, яку переслідують так, як свого часу переслідували євреїв.


 • В Барака Обами розгледіли риси психопатії

  В Барака Обами розгледіли риси психопатії · lesya · 06.08.2015 16:00

  Недавно один американський журналіст вирішив порозмислити над тим, чи нема, бува, в американського президента якихось психічних відхилень. Проаналізувавши кілька публічних виступів Барака, а також деякі його звички, колумніст видання The American Thinker дійшов висновку, що в американського лідера присутні ознаки всіх трьох психологічних відхилень, що належать до так званої Темної тріади. У Барака Обами, на думку автора статті, є і нарцисизм, і макіавеллізм і психопатія.