Apple запатентувала "розумне" взуття Автор: lesya · Опубліковано: 28.01.2013 19:38 · Розділ: Нові технології

Як відомо, Apple займається не лише розробкою мобільних пристроїв та планшетів - компанія намагається впровадити найсучасніші досягнення комп’ютерних технологій в усі без винятку сфери людського життя. Так, лише в минулому році Apple зареєструвала у США майже 1140 патентів, зайнявши 22-ге місце у рейтингу компаній з найбільшою кількістю отриманих патентів.

Недавно Apple подала в Управління США з патентів та торгових знаків (USPTO) патентну заявку на розробку взуття з вбудованою мікрокомп'ютерною системою.

Основна ідея цієї технології полягає у використанні спеціальних датчиків та мікроконтролера, які повинні збирати та обробляти інформацію, пов’язану зі ступенем зносу взуття та необхідністю замінити його на інше.

Передбачається, що система зможе, приміром, аналізувати час експлуатації, на який розрахований той чи інший виріб.

Роль датчиків, за словами авторів ідеї, може виконувати акселерометр, сенсор тиску, п'єзоелектричний детектор та інші елементи, а повідомлення про ступінь зносу взуття може виводитися як за допомогою світлодіодної індикації, так і завдяки використанню звукового сигналу.

Розробники планують передавати отримані дані за допомогою бездротового зв'язку на мобільний пристрій - скажімо, смартфон. Заявку на патент було подано ще влітку минулого року, однак опублікували її лише зараз.

Розумне взуття – далеко не єдина річ, куди засунула свій ніс Apple. Приміром, трохи раніше компанію зацікавила проблема нерівномірності вироблення електрики вітряками.

Вітряк від Apple зовні нагадує звичайний. От тільки отриману від вітру енергію він перетворює не на електрику, а витрачає її на обертання механічного приводу, зануреного в рідину. Цією рідиною може бути ртуть, етанол та інертний газ.

Для того, щоб зрозуміти, в чому новизна цієї ідеї, необхідно трішки розібратися в принципах роботи цього вітряка. А працює він наступним чином: коли виникає потреба у виробленні електрики, тепло від первинного теплоносія передається в робочий контур, що запускає електрогенеруючу турбіну. Для того ж, щоб тепло з першого контуру не розсіювалося в той час, коли в електриці немає потреби, резервуар із ртуттю або етанолом необхідно якісно теплоізолювати.

Незважаючи на новаторський підхід, ідея викликала неоднозначну реакцію спеціалістів. По-перше, вони вказують на те, що теплоємність ртуті, етанолу та інертних газів розрізняється настільки, що доведеться створювати три різні системи «вітряк - накопичувач». Різнитиметься й швидкість обертання передавального механізму в ртуті та газі.

Джерело: http://science.compulenta.ru/

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.