Чоловіки важче переносять симптоми застуди, ніж жінки Автор: lesya · Опубліковано: 28.01.2013 14:36 · Розділ: Краса і здоров'я

Чоловікам хворіти важче, ніж жінкам
Чоловікам хворіти важче, ніж жінкам

Нещодавно вчені з’ясували досить цікавий факт: виявляється, чоловіки набагато тяжче переносять симптоми застуди, ніж жінки. Причина тому - розмір зони головного мозку, що відповідає за температуру тіла, який, як виявилося, залежить від статі людини.

Дослідження проводилося під керівництвом невролога Аманди Еллісон з Університету Дархема. Опираючись на результати дослідження, вона переконує, що насправді чоловіки не симулюють, а дійсно набагато важче переносять симптоми застуди та грипу, ніж жінки. Про це повідомляє The Telegraph.

Доктор Еллісон розповіла, що при досягненні відповідного віку в чоловіків та жінок спостерігаються певні відмінності в розвитку головного мозку. У зв’язку з підвищеним рівнем вироблення тестостерону, зона преоптичних ядер, що контролює багато показників, серед яких і температура тіла, росте у чоловіків швидшими темпами, ніж у представниць прекрасної статі. Саме ця область мозку одразу реагує на проникнення в організм інфекції, і ядра починають свою роботу з підвищення температури.
І оскільки у чоловіків ця область більша за розмірами, вони сильніше відчувають зміни у своєму стані та переносять хворобу важче. На підтвердження цього служать знімки, зроблені неврологом в ході дослідження.

У даному контексті спеціалісти нагадують, що грип та застуда - принципово різні захворювання. Їх ні в якій мірі не можна порівняти за ступенем руйнівного впливу на окремі органи та весь організм в цілому. Проте лікуються вони зовсім по-різному, тому медики наголошують на необхідності вірного діагнозу.

Вивчаючи особливості роботи та побудови головного мозку людини, в рамках іншого дослідження вчені з’ясували ще один не менш цікавий факт. Дослідники з Університету Джона Керролла виявили, що емоції роблять людину ледачою. Так, ні позитивні, ні негативні відчуття не мотивують людини до дії. І лише нейтрально налаштована людина вирізняється підвищеною працьовитістю.

В дослідженні взяло участь більше сотні добровольців. Спеціалісти провели опитування на початку та вкінці експерименту. Піддослідним показували ролики з позитивним, негативним та нейтральним навантаженням. В результаті виявилося, що ті учасники експерименту, які переглядали документальні ролики з нейтральним емоційним забарвленням, набагато охочіше бралися за виконання тих чи інших завдань.

Джерело: http://www.aif.ru/

Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.