П'яним ірландцям дозволили сідати за кермо Автор: lesya · Опубліковано: 28.01.2013 13:01 · Розділ: Авто-мото

Нещодавно мешканцям кількох ірландських сіл вирішили дозволити сідати за кермо напідпитку. Відповідний закон був прийнятий членами ради графства Керрі. Влада проголосував за прийняття спеціального закону, який би дозволив сільським мешканцям управляти транспортним засобом після вживання двох-трьох порцій спиртного без ризику покарання за водіння авто в нетверезому стані.

Одним з ініціаторів цього законопроекту виступив радник Денні Хілі-Рі. За його словами, прийняття такого закону допоможе запобігти депресії та уникнути самогубств, викликаних браком спілкування в багатьох мешканців віддалених ферм у сільській місцевості. Це стосується в першу чергу літніх людей. Подібні випадки самогубства почастішали після того, як в Ірландії було введено суворі закони, спрямовані на боротьбу з пияцтвом за кермом. Однак такий, здавалося б, позитивний крок призвів до вкрай неочікуваних наслідків: справа в тому, що заборона керувати транспортним засобом після вживання алкоголю позбавила багатьох селян звичної можливості проводити час в центрі сільського життя - у пабі.

За словами Хілі-Рі, який є власником сільського пабу в містечку Кілгарван, йому неодноразово довелося переконатися, що сільські мешканці здатні цілком безпечно для себе та решти керувати транспортом після кількох порцій спиртного: «Вони пересуваються маленькими дорогами з невеликим автомобільним трафіком, найчастіше їздять на тракторах, тому це несправедливо, що до них застосовують ті ж обмеження, що й до решти автомобілістів». За словами радника, такі водії ніколи не стають винуватцями аварій з людськими жертвами. В той час введення жорстких обмежень на вміст алкоголю в крові означає, що замість веселих посиденьок з друзями в пабі селянам не залишається нічого іншого, як взяти пляшку віскі додому. Результат цього може бути вкрай неприємний - депресія і самогубство.

Так, згідно із Законом про дорожній рух, прийнятим у 2006 році, вміст у крові «досвідченого водія» в розмірі 50 міліграмів алкоголю з розрахунку на 100 міліграмів крові є незаконним. Якщо ж водій недосвідчений, то ця норма взагалі знижується до 20 міліграмів на 100 мг крові. Отож виходить, що дозволена норма в 0,05 проміле в Ірландії, населення якої зовсім не цурається алкоголю, нижче, ніж у США, де в деяких штатах дозволено керувати автомобілем з вмістом алкоголю в 0,08 проміле.

За даними статистики, кожного року в Ірландії в середньому близько 120 осіб гинуть в результаті «п'яних» ДТП.

Джерело: http://subcar.org

Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.