В 2013 році на Україні не буде весни, а влітку температура підніматиметься до +40 Автор: lesya · Опубліковано: 25.01.2013 18:36 · Розділ: Екологія

Якою буде весна в Україні?
Якою буде весна в Україні?

У контексті глобальних кліматичних змін, які деякі спеціалісти ризикують назвати аномальними, всіх цікавить, якою ж буде кліматична ситуація в Україні в найближчий час та чи варто чекати небувалих примх погоди в 2013 році. У даному контексті заступник начальника Гідрометцентру Анатолій Прокопенко вирішив поділитися прогнозами на найближчий рік.

З його слів випливає, що чекати чогось аномального взимку нам не доведеться. Січень не здивує сильними морозами, особливо у контексті того, що він традиційно вважається найхолоднішим місяцем зими в Україні. Отож якщо січнева температура коливається в межах -30 - 35 градусів, то це – норма.

Що ж стосується весни, то тут Прокопенко з точністю відповідати не береться. Вона повинна бути теплою, хоча в середині березня спеціалісти очікують заморозків.

За словами представників Гідрометцентру, прихід весни повинен ознаменуватися сходженням снігового покриву, в результаті чого земля прогріватиметься швидкими темпами. Товщина снігового покриву в західних, східних та південних областях досить невисока, тому сніг тут розтане швидко. Іншою буде погода в Чернигове та інших північних областях - тут товщина снігового покриву складає від 10 см до 30 см.

Іншої думки дотримується астролог Влад Росс. Якщо для другої половини лютого він прогнозує плюсову температуру, то весна, за його словами, повинна бути холодною. Температура навесні коливатиметься в межах 0 - +5 градусів. Потепління настане тільки в другій половині останнього місяця весни. Окрім того, весна в 2013 році буде дощовою та похмурою.

І якщо стосовно весни погляди фахівців розбігаються, то літо буде, без сумніву, спекотним, майже одноголосно визнали вони. Періоди посух та аномальної спеки чергуватимуться з сильними дощами й зливами. За словами кліматолога Світлани Краківської, в липні температура повітря підніметься до +40 - +41 градусів. Осінь прийде пізно і буде досить затяжною. Пізньою буде й зима. І якщо зараз така температура видається нам надто високою, в найближчі 30 років вона стане нормою.

У 2013 році, за твердженням низки нумерологів, очікується повінь поблизу Сваляви що на Закарпатті. В першій половині березня в столиці буде зафіксовано 11 випадків провалів асфальту, при цьому не обійдеться без жертв. В липні неприємностей слід чекати на Київському морі, а в Ялті та Форосі можливі підтоплення.


Інші новини розділу