2012 став одним із дев'яти найбільш спекотних в історії людства Автор: lesya · Опубліковано: 25.01.2013 09:54 · Розділ: Екологія

Фото з facepla.net
Фото з facepla.net

За весь період ведення спостережень за кліматом нашої планети фахівцями різних епох було зафіксовано дев’ять найбільш спекотних років. А 2005 та 2010 роки увійшли в історію як найбільш спекотні із зафіксованих. За словами кліматологів, нові дані, отримані за минулий рік, демонструють тривожну і довгострокову тенденцію глобального потепління, викликаного антропогенними викидами діоксиду вуглецю та інших парникових газів у атмосферу.

«На нашій планеті спостерігається дисбаланс, обсяги енергії, яка приходить на землю, перевищують обсяги тієї, що покидає Землю, - пояснює Джеймс Хансен, директор Інституту космічних досліджень імені Годдарда, який є складовою NASA. – Це дає нам впевненість твердити, що наступне десятиліття буде більш спекотним, ніж попереднє».

Для підрахунку температури біля поверхні землі в цілому світі вченим довелося зібрати показники однієї тисячі метеорологічних станцій з різних куточків світу, зіставивши їх з температурними даними поверхні моря, отриманими за допомогою супутникової візуальної розвідки та з антарктичних дослідних станцій. В результаті виявилося, що в минулому році всесвітня температура біля поверхні землі склала близько 14,6 градусів Цельсія. Цей показник на 0,6 градуса Цельсія перевищує середній показник між 1951 і 1980 роками.

В принципі, минулий рік був теплим на всій планеті, однак в деяких регіонах було зафіксовано небачені раніше температурні рекорди. Так, для прикладу, середня температура в континентальній частині США склала 12,9 градусів Цельсія, що на цілих 1,8 градуса вище, ніж середній показник 1951-1980 років.

Аномально теплі весна і літо викликали раннє цвітіння рослин, після чого трапилася безжалісна посуха, яка в деяких частинах світу триває до сьогодні.

У даному контексті вчені ще раз наголошують на небезпеці, яку таять в собі парникові гази. Так, діоксид вуглецю і метан захоплюють тепло та утримують його в атмосфері, не відпускаючи назад у космос та нагріваючи при цьому планету.

За даними спеціалістів, обсяг вуглекислого газу в атмосфері різко виріс з моменту настання промислової революції. У 1980 році атмосферна концентрація діоксиду вуглецю становила всього 285 часток на мільйон, тоді як сьогодні цей показник зріс до 385 одиниць. І хоча вуглекислий газ може випромінюватися і з природних джерел, все ж значно більша його частина утворюється внаслідок згорання підземних копалин, які спалюють для забезпечення енергією сучасного суспільства.

Це не означає, що коливання атмосферного рівня двоокису вуглецю призведе до підняття температури кожного року, проте кожне наступне десятиліття, очевидно, буде теплішим і теплішим.

Джерело: http://www.facepla.net

Інші новини розділу