ООН закликає купувати "потворні" фрукти Автор: lesya · Опубліковано: 24.01.2013 20:11 · Розділ: Екологія

Цими днями представники Організації Об’єднаних Націй виступили із закликом до покупців, у якому наголосили на необхідності більше уваги приділяти «потворним» фруктам та овочам. Адже в іншому випадку ці продукти просто викинуть у смітник. Про це повідомляє Agence France-Presse з посиланням на презентацію програми, над якою працювали дві організації ООН: Продовольча та сільськогосподарська організація (FAO) та Програма ООН з питань навколишнього середовища (UNEP).

Розроблена спеціалістами ООН програма отримала назву «Думай-Їж-Зберігай; Залиш менше харчових слідів», що англійською звучить як Think-Eat-Save Reduce Your Foodprint. У назві програми використано гру слів: у слові footprint, що означає «слід», «відбиток», t замінено на d, а слово food означає «їжа». В результаті вийшло foodprint.

Програма покликана скоротити кількість їжі, яка викидається виробниками, споживачами та магазинами.

Все це сталося після того, як трохи раніше британський The Institution of Mechanical Engineers опублікував статистику, згідно з якою від 30 до 50 відсотків усіх вироблених у світі продуктів харчування викидаються у сміття. При цьому на виробництво цих продуктів витрачається близько 550 мільярдів кубометрів води щороку.

В ООН говорять, що викидання їжі є шкідливим як з економічної точки зору, так і з точки зору захисту навколишнього середовища. Окрім того, воно є неетичним по відношенню до голодуючих. Вартість цих «непотрібних» продуктів, за оцінками FAO та UNEP, складає трильйон доларів. Більшість цих коштів витрачається на процес виробництва та доставку їжі до споживачів.

Спеціалісти твердять, що таку неприємну ситуацію можуть змінити самі споживачі. Перед тим, як іти в магазин, необхідно складати список покупок, намагатися уникати імпульсивних покупок та не дуже-то слухатися реклами, яка змушує купувати більше їжі, ніж необхідно.

Що ж стосується «потворних» фруктів і овочів, які не користуються попитом у споживачів, фахівці наголошують, що користі в них не менше, ніж у їхніх здорових родичів. Рітейлерам спеціалісти пропонують давати знижки на продукти з терміном придатності. Крім того, в ООН радять доїдати порції в ресторанах і кафе, якщо ж вони занадто великі, то просіть менші порції, говорять в організації.

Нагадаємо, що «потворні» овочі та фрукти востаннє привернули увагу ЗМІ в середині минулого року, коли британські мережі супермаркетів вирішили переглянути вимоги до форми овочів і фруктів, які допускаються до продажу.

Конечно речь идет о овощах и фруктах, которые просто некрасиво выглядят, но вкусовые качества не изменены. Также достаточно важно сохранять продукты в нормальных складских условиях, вы можете купить склад в районе Соколиная гора, и это позволит вам продлить срок сохранения товаров.

Джерело: http://lenta.ru/news/2013/01/22/fruits/

Інші новини розділу