Гарвардський професор шукає сурогатну матір для дитини неандартальця Автор: lesya · Опубліковано: 23.01.2013 20:11 · Розділ: Наука

Нещодавно один авторитетний гарвардський професор генетики зробив досить скандальну та неоднозначну заяву, запропонувавши знайти «надзвичайно сміливу і авантюрну жінку», яка б погодилася стати сурогатною матір'ю для клонованого немовляти неандертальця.

Доктор Джордж Черч говорить, що для створення клону неандертальця можуть знадобитися стовбурові клітини людини. Однак, за його ж твердженням, така ідея є цілком реальною в наш час.

«Найважливіше - це створити послідовність генома неандертальця, а це на сьогоднішній день вже зроблено, - говорить професор. – Далі потрібно розбити цей геном, скажімо, на 10 тисяч шматочків, а потім зібрати їх всі докупи у стовбуровій клітині людини, що в кінцевому результаті дозволить створити клон неандертальця, що, твердить професор, принесе чимало користі всьому людству.

Неандарталець (фото з http://www.facepla.net)
Неандарталець (фото з http://www.facepla.net)

По-перше, говорить Джордж Черч, такий крок дозволить підвищити генетичне різноманіття. «На сьогоднішній день у нашого суспільства є один великий мінус - це низький рівень різноманітності. А монокультура піддається високому ризику вимирання. З цієї причини відтворення неандертальців - це, більшою мірою, питання запобігання ризиків для суспільства», - переконаний спеціаліст.

Зрозуміло, що пропозиція професора сподобалася далеко не всім: з етичної точки зору вона видається неприйнятною.

Одні фахівці говорять, що імунна система дитини неандертальця навряд чи впорається з сучасними інфекційними захворюваннями, внаслідок чого клон загине. Адже неандертальці, які є нашими найближчими генетичними родичами, відомими науці на сьогоднішній день, вимерли близько 30 тисяч років тому.

Навіть якщо відкинути всі етичні погляди, навряд чи клонувати неандертальця буде легко, пише з цього приводу кореспондент журналу «Форбс» Алекс Кнапп. І хоча інших ссавців клонували, відомі на сьогоднішній день клони зазнавали безліч проблем зі здоров'ям. Так, приміром, перша клонована вівця Доллі була одним із 29 підготовлених ембріонів. А вижила лише вона одна.

Окрім того, існує високий ризик того, що будь-яка сурогатна мати, обрана для народження клону неандертальця, може відчувати страждання. «Для успіху можуть знадобитися десятки жінок, більшість з яких напевно пройдуть через травму викиднів або народжень мертвого плоду. Це, судячи з усього, неминуче, якщо говорити про клонування. Етичні наслідки такого простого аспекту цього процесу тягнуть за собою засудження суспільства», - пише Алекс Кнапп.

Проте Черч заперечує: складнощі точно будуть, але їх можна і необхідно подолати.

Во время сессии актуальным для всех становится вопрос где заказать диплом. В написании важно пользоваться услугами профессионалов.

Джерело: http://www.facepla.net

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.