У США відкрили першу в світі публічну бібліотеку, в якій немає жодної паперової книги Автор: lesya · Опубліковано: 23.01.2013 13:30 · Розділ: Цікаві факти

З розвитком комп’ютерних технологій паперові носії інформації поступово втрачають свою значимість – їм на зміну приходять цифрові форми тих чи інших документів, книг тощо. Так, у багатьох організаціях, приміром, вводиться система цифрового документообігу, Більшість видань починають пропонувати свої газети, журнали та книги в електронних варіантах. А недавно у США було відкрито цілу бібліотеку, в якій немає жодного паперового видання.

Публічна бібліотека, де немає паперових книг, відкрилася в Сан-Антоніо, графство Бехар, Техас, США. Нова бібліотека отримала назву "BiblioTech". Вона стала першою в мережі подібних публічних бібліотек, яку планують розгорнути в усьому графстві Бехар. В бібліотеці BiblioTech можна не тільки завантажити потрібну вам книгу в електронному вигляді на свій мобільний телефон, планшет або пристрій для читання електронних книг - тут читачам на руки видаватимуть пристрої, призначені для читання книг у цифровому форматі, які є власністю самої бібліотеки і містять цікаву для користувача інформацію.

У BiblioTech також стоятимуть комп'ютери та інші електронні пристрої, на яких читачі зможуть працювати з потрібними виданнями, так, як у читальних залах традиційних бібліотек.

Електронні книги видаватимуть читачам, як і книги в звичайних бібліотеках, на два тижні. Якщо ж по закінченню зазначеного терміну комусь раптом заманеться не повертати пристрій бібліотеці, спеціальна програма, що запускається автоматично, перетворить його у високотехнологічний мотлох.

Автор ідеї створення бібліотеки Нельсон Вольф (Judge Nelson Wolff) з цього приводу зазначив, що, скоріше за все, інциденти з крадіжками пристроїв траплятимуться, однак навряд чи вони будуть дуже частими: по-перше, адміністрація бібліотеки знатиме ім'я читача і його адресу, по-друге, через два тижні книга стане «мертвою» і нікому непотрібною. Окрім того, на даний час проводяться розробки додаткового програмного забезпечення, яке в майбутньому допоможе вберегтися від подібних інцидентів.

За словами авторів ідеї, головна мета створення бібліотеки BiblioTech – надати можливість користуватися досягненнями сучасних електронних книг малозабезпеченій верстві суспільства, для яких придбання пристрою для читання електронних видань - занадто дороге задоволення та які не мають можливості постійно витрачати гроші на купівлю самих електронних книг, незважаючи навіть на те, що коштують вони дешевше, ніж друковані видання.

Українські учні ж повинні читати твори - українська та зарубіжна література в паперовому варіанті. Українські бібліотеки на жаль не мають достатньо екземплярів книг, щоб забезпечити примірниками всіх бажаючих, тому досвід США став би в пригоді при реформуванні систем освіти.

Джерело: http://www.dailytechinfo.org/i

Інші новини розділу