Сотня найбагатших людей світу може "викорінити бідність" Автор: lesya · Опубліковано: 21.01.2013 16:48 · Розділ: Суспільство

За словами представників Oxfam, британської благодійної організації, сучасна економічна система «повинна працювати в інтересах усього людства».

Так, вони говорять, що за минулий рік 100 найбагатших жителів планети заробили стільки грошей, що їх би вистачило для того, щоб назавжди покінчити з убогістю в цілому світі. Тут, уточнюють активісти організації, йде мова насамперед про викорінення бідності серед найубогіших верств населення світу. При цьому, говорять в Oxfam, для цієї благородної мети вистачило б і 25% минулорічних доходів першої сотні багатіїв.

За даними організації, чисті доходи цих людей у 2012 році досягли 240 мільярдів доларів.
Разом з цим, відзначає організація, найбідніші верстви населення заробляють менше 1,25 доларів на день на одну людину.

Результати відповідних підрахунків було оприлюднено з нагоди відкриття Всесвітнього економічного форуму в Давосі, який повинен розпочати роботу наступного тижня.

У даному контексті представники Oxfam виступили із закликом до великого бізнесу та світових лідерів докласти максимум зусиль для боротьби з убогістю і суспільною нерівністю.

Так, в результаті проведеного членами організації дослідження, виявилося, що за останні два десятиліття доходи 1% найбагатших жителів планети збільшилися на 60%.

У доповіді організації Oxfam, яка отримала назву «Ціна нерівності: як неймовірний добробут та екстремально високі доходи шкодять нам всім», зазначається, що сучасну глобальну економічну систему необхідно реформувати таким чином, «щоб вона працювала в інтересах усього людства».

Члени британської благодійної організації вирішили висунути низку пропозицій, які, на їхню думку, можуть змінити світ на краще. Серед усього іншого Oxfam запропонувала учасникам форуму в Давосі закрити всі «податкові оазиси» в світі, встановити мінімальний глобальний рівень корпоративного податку та збільшити інвестиції у розвиток різного роду суспільних служб та соціальних організацій.

Oxfam - міжнародне об'єднання, до складу якого входить 15 організацій, які працюють в більш ніж 90 країнах світу. Мета діяльності товариства - подолання бідності в цілому світі.

Організація була заснована в британському Оксфорді в 1942 році. Тоді це був комітет допомоги голодуючим. Тоді комітет повинен був переконати уряд надати допомогу окупованій фашистами Греції. Перше об'єднання за межами Британії з'явилося в 1963 році в Канаді.

Джерело: http://www.bbc.co.uk/

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.