5 найбільш кривавих цивілізацій в історії людства Автор: lesya · Опубліковано: 17.01.2013 13:03 · Розділ: Цікаві факти

Заглиблюючись у вивчення історії людства, починаєш розуміти, що сучасний світ, сповнений жорстокості, - рай у порівнянні з минулим. Так, наші далекі предки були настільки жорстокими та кровожерливими, що іноді й уявити собі важко. Пропонуємо вашій увазі п’ятірку найбільш кривавих цивілізацій в історії людства.

1. Кельти. Про кельтів історія розповідає нам зовсім небагато – до наших днів не дійшло ні хронік, ні літописів, а всі свідки подій того періоду були вбиті. Достеменно відомо лише, що кельти були відважними бійцями, які вирізнялися особливою жорстокістю.

По закінченню битви вони відрізали голови вбитим ворогам, якими потім прикрашали свої будинки. Справа в тому, що кельти вірили, ніби душа людини живе саме в голові. І якщо котрийсь кельт відрубував ворогові голову, то він ставав власником душі загиблого.

2. Ацтеки. Стародавні ацтеки вірили, що раз на 52 роки настає кінець світу.

Однак цього можна запобігти, якщо їхні боги будуть сильними і щасливими. А для зміцнення здоров’я богів необхідні були людські жертвоприношення, та ще й у поєднанні з канібалізмом.

Ритуальні дійства, як правило, проходили на вершині гігантської піраміди. Жертву клали на спеціальний поміст, розпилювали ребра і діставали з її грудей серце, яке все ще продовжувало битися. Потім тіло скидали вниз. По закінченню ритуалу ацтеки спускалися з піраміди, і пожирали людські останки.

А в жертву богу вогню ацтеки кидали у вогонь пару молодят, спускаючи згодом з них шкіру та витягуючи серця. Богині землі в жертву приносили молоду дівчину, здираючи з неї шкіру,з якої згодом робили костюм.

3. Ассірійці. Винайдення залізної зброї перетворило ассірійське військо в непереможну армаду, яка вирізнялася крайньою жорстокістю. У своїх спогадах один із ассірійських царів, Ашурбаніпал, писав, що навпроти міських воріт він спорудив стовп, обернувши його шкірою всіх бунтівників. Частину протестуючих він замурував у стовп, тоді як інших прибив до нього колами, прив'язавши решту до колів по всьому колу стовпа.

І він такий був далеко не один…

4. Спартанці. Спартанці в першу чергу були воїнами, відважними, сильними, сміливими, та від цього не менш жорстокими. З історії відомо, що вони скидали зі скелі кволих і слабких немовлят, спостерігаючи, як їхні крихітні тільця розбиваються об каміння.

Спартанці завжди боролися до самого кінця, загинути на полі битви для них – найкраща смерть. Тих, хто доживав до пенсійного віку в 60 років, що на сьогоднішній день рівняється 400, і ставав ученим або зразковим батьком, зневажали та цькували.

А те, що спартанці витворяли з рабами, сучасному розумінню взагалі не піддається. Юнак, який досягав визначеного віку, змушений був непомітно проникнути в табір рабів і вбити їх стільки, скільки зможе. І робив він це без найменших докорів сумління.

5. Монголи. За оцінками істориків монголи за час правління Чингіз Хана та інших, не менш жорстоких, діячів вбили близько 40 мільйонів людей, орудуючи виключно шашками і шаблями.

Захопленим народам монголи пропонували два варіанти подій – скоритися ворогові, віддавши йому не лише все своє майно, але й жіночу частину сім'ї або відмовитися. В разі ж відмови від міста нескорених залишалися лише тліючі головешки.

Так, під час вторгнення в Індію, монголи біля стін Делі звели піраміду з 90 000 людських голів. Монголи взагалі полюбляли відрізати голови. Вони запускали їх з катапульти в табір ворога, іноді замість голів використовуючи трупи заражених чумою. Непереливки було й вагітним жінкам, які піддавалися абсолютно неймовірній жорстокості.

Джерело: http://news.students.ru

Інші новини розділу