Розгадано одну з таємниць давньоєгипетських будівельників Автор: Вікторія · Опубліковано: 09.07.2009 14:42 · Розділ: Суспільство

Науковців завжди цікавили питання, як стародавнім єгиптянам вдавалося зводити величезні монументи, на зразок обелісків Луксора і Карнака. Вивчаючи стародавні зображення, вони зрозуміли, що єгиптяни для переміщення величезних скульптур могли застосовувати судна або баржі, окрім того, біля пірамід Гізи та храмів Луксора були виявлені сліди водних каналів.

<strong>Музей під відкритим небом.</strong> Фото взяте з сайту 2egypt.org
Музей під відкритим небом. Фото взяте з сайту 2egypt.org

Існує припущення, що на ділянці від каменоломень до Нілу переміщення гігантських гранітних брил також проводилося з використанням каналів. Цим гіпотезам вдалося знайти чітке підтвердження. В Єгипеті, в районі Асуанських гранітних каменоломень, виявлені залишки каналу, що служив для транспортування до річки величезних кам'яних обелісків, заготовок для статуй та гігантських будівельних блоків. Нововідкритий канал, який не заповнювався водою з найдавніших часів, можна вважати першим прямим доказом використання водних артерій для транспортування гранітних брил, що могли важити понад 50 тон.

Наукові дослідження, завдяки яким було підтверджено існування каналу, провів професор геології, Річард Парізек з Університету штату Пенсільванія (США). Спочатку канал був природною тріщиною в граніті кар'єра, яка була розширена для того, щоб збільшити її пропускну спроможність. Геологи виявили тут характерні відбитки від тогочасних інструментів. За оцінками експертів, тріщина могла заповнюватися водою під час щорічних повеней, характерних для Нілу. Найімовірніше, що раби, зайняті в сфері будівництва, затягували величезні уламки порід на плоти до початку повені, а коли рівень води істотно підвищувався, ці нехитрі пристрої сплавляли вантаж вниз річкою.

Джерело newstin.ru.rel


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.